реклама партнерів:
Головна › Новини › Анонси подій

20 років першого номера. Різдвяний вечір «Сіверщини»

08-Січ-13 2353 2.0 0
Читачів і шанувальників «Сіверщини» запрошуємо на різдвяний вечір з цієї нагоди, що відбудеться в Чернігові 8 січня о 15.00 у музеї М.М.Коцюбинського.

Перший номер газети «Сіверщина» вийшов 20 років тому – в кінці грудня 1992 року. Тоді газети мала назву «За Україну». Заснували газету чернігівські обласні організації Товариства «Просвіта» та Народного Руху України.
Перший номер вийшов тиражем 2000 примірників і був надрукований у Куликівський районній друкарні. Його підготували журналісти Василь Чепурний і Петро Антоненко. Доречі, найбільше докладав зусиль для виходу газети у 1992 – 1994 роках Петро Якович Антоненко, котрий не тільки готував матеріали, але і верстав та друкував газету у Куликівці. Перші 35 номерів газети Антоненко на свої плечах привозив до Чернігова.

Під назвою «Сіверщина» газета виходить з лютого 1994 року. Серед усіх чернігівських газет це найкраща назва, адже так називають наш древній Сіверський край.

З січня 1995 року «Сіверщина» стала однією з найбільш тиражних і впливових газет області. Тоді газета виходила накладом 30 000 примірників, з них 28 343 - передплатники.
З 1995 по 2004 рік – це було золоте десятиліття «Сіверщини», як однієї з найбільш масових і впливових газет Чернігівщини. Можна говорити навіть про своєрідний «феномен «Сіверщини». Адже газета не мала ніякої державної підтримки (для влади вона була як кістка в горлі), за нею не стояли бізнесові структури чи олігархи. У ті роки газеті допомагали передплатники, а відстоювали і захищали газету її засновники та видавці - «Просвіта», Народний рух, потім – Українська народна партія.

Секрет успіху «Сіверщини» в ті роки дуже простий: вона писала правду, піднімала теми, які цікавлять людей, численні листи читачів. І ще важливо – «Сіверщина» завжди була народною, патріотичною українською газетою, під впливом якої на Чернігівщині сформувалися тисячі українських патріотів. І в цьому було головне завдання газети.

Зараз вплив друкованого слова зменшується, інтернет замінив для багатьох і газету, і журнал, і книгу. І для «Сіверщини» настав інший етап її життя. І в цей час дуже важливо залишитися собою, не зрадити сподівання прихильників газети і залишатися українським рупором Чернігівщини.

Дозвольте привітати всіх читачів і авторів газети, колектив редакції з 20-ю річницею з дня виходу першого номера «Сіверщини»!


Володимир Ступак,
голова Чернігівської обласної організації
Української народної партії.Перший номер газети «Сіверщина» вийшов 20 років тому – в кінці грудня 1992 року. Тоді газета мала назву «За Україну». Заснували газету чернігівські обласні організації Товариства «Просвіта» та Народного Руху України.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar