Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Хроніки грузинського серпня
09-Лют-09 1857 5.0 2
Так зветься фільм, показаний минулої суботи в чернігівському музеї-заповіднику імені М.Коцюбинського "Високим валом" за сприяння обласного товариства "Просвіта". Картина показує російсько-грузинську війну минулого літа.
Ведучий Олег Головатенко наголошував на інформаційній війні, яку веде Росія і проти Грузії, і проти України. Спогадами про перебування в Осетії поділився спеціальний кореспондент "Сіверщини" Олександр Волощук:

"У серпні 2005 року особисто довелося побувати в Південній Осетії. В той час там ще було відносно спокійно. Подорожуючи удвох з товаришем по Грузії, вирішили відвідати Цхинвалі. Перед містом - три блок-пости: спершу грузинський, далі стояли миротворці, останній, третій пост був осетинським. Перші два пости пройшли без проблем, а на осетинському у нас забрали паспорти, посадили в машину і повезли в міський відділ міліції Цхінвалі. Там з вуст начальника міськвідділу ми почули наступне:

- Ребята, вы к нам приехали не с той стороны. Если бы приехали со стороны Северной Осетии, мы бы вас приняли с распростёртыми объятиями. А так вы приехали со стороны Грузии и доверия к вам нет - а вдруг вы грузинские шпионы".

Мандрівник і журналіст вважає:"Росія завжди бореться з наслідками, але не з причиною. Наслідки - це Чечня і Будьонновськ, Беслан і "Норд-Ост", підірвані будинки в Москві і Південна Осетія. А причини слід шукати в першій половині XIX століття, коли Росія зі зброєю прийшла на Кавказ. Сьгоднішній Кавказ - це клубок, який надзвичайно важко розплутати. Це справжнє мінне поле, вибухи на якому лунатимуть і через 10 років, і через 50, і через 100".

... Зала музею була майже повна -- для багатьох фільм став відкриттям правди.


Коментарі (2)
avatar
1
javascript://
avatar
2
javascript://
avatar