Криза руйнує економіку, але народжує нові ідеї?
Про ці та інші наслідки світової фінансової кризи йшлося на засіданні робочої групи при ДПА в області по координації та контролю за роботою підприємств, що мають низький рівень податкової віддачі.
Відкриваючи засідання заступник голови ДПА в області Олександр Зінченко наголосив, що упродовж минулого року спостерігалася стала тенденція до зростання рівня податкової віддачі з податку на прибуток. Якщо у І кварталі 2008 року цей рівень становив 0.87%, то за І півріччя – 0.90%, а за 9 місяців вже 1.09%. Однак, зменшення обсягів виробництва у листопаді минулого року знизило і рівень податкової віддачі за результатами 11-и місяців до 0,82%.
Втім податкова служба зараз докладає немало зусиль, щоб підприємства області остаточно не затягло у вир фінансово-економічної кризи. «Збитки та фінансові труднощі щодо сплати податків на певних етапах можуть виникнути у будь-яких підприємств, але вихід з такого становища залежатиме від стратегії та тактики кожного суб’єкта господарювання, виважених, чітких та рішучих дій керівників підприємств», – зауважив Олександр Зінченко.
Коливання курсу гривні, великі «кредитні портфелі», зростання відсоткових ставок по кредитах та курсових різниць, значні капітальні затрати на переобладнання та модернізацію виробництва, імпорт сировини, низька платоспроможність населення – такі аргументи наводили керівники підприємств будівельної галузі, легкої промисловості, оптово-роздрібної торгівлі, пояснюючи причини збитковості та низької податкової віддачі.
Однак не секрет, що в умовах фінансової нестабільності окремі бізнесмени все частіше застосовують схеми мінімізації сплати податків. Про роботу щодо руйнування таких схем говорили члени робочої групи. Зокрема, є випадки, коли підприємства пропонують своїм штатним працівникам реєструватися суб’єктами підприємницької діяльності і продовжувати виконувати на підприємстві свої обов’язки, сплачуючи єдиний податок. Деякі мережі продовольчих супермаркетів у такий спосіб мінімізують сплату податку з доходів фізичних осіб, податку на прибуток та ПДВ. Окремі бізнесмени замовляють єдинникам проведення маркетингових досліджень, та сплачують значні суми коштів за сумнівні послуги невиробничого характеру, і таким чином мінімізують податкові зобов’язання. Не проводиться системна робота з контрагентами-дебіторами. Не викорінюється практика використання підприємствами області руйнівних для бюджету так званих «податкових ям», фірм - метеликів, на які штучно переносяться податкові зобов’язання з ПДВ.
Відомо, що кожна криза руйнує економіку, але разом з тим вона дає і нові стимули, народжує нові ідеї. І чим швидше суб’єкти господарювання зможуть переорієнтувати свій бізнес, тим менш болісними видадуться впливи фінансової кризи.
Отже, відмовившись від використання схем мінімізації та працюючи у законодавчій площині, у підприємств є реальні можливості своєчасно та в повному обсязі розрахуватися з бюджетом.
ПРЕС-СЛУЖБА ДПА В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Коментарі (0) |