Ющенко проти чужого військового чобота
Він наголосив, що після Харкова можна констатувати повне ігнорування української Конституції. Ющенко нагадав, що український політикум, приймаючи Конституцію та виробляючи основи оборонної політики, проаналізував причини втрати незалежності України у XX сторіччі та зробив декілька висновків – на території України не повинно бути іноземних військових баз та Україна має інтегруватися до Європейської колективної системи безпеки, включаючи членство в НАТО. «Для того, щоб відбувалася вічна Україна, на території України не повинно бути чужого військового чоботу», - сказав Ющенко.
Він зазначив, що після прийняття Конституції був виділений час, щоб військова база у Севастополі здійснила передислокацію. Саме для цього приймалися перехідні положення Конституції, адже в іншому випадку це питання неможливо було вирішити: «Це був перехід від недержави до держави, перехід від неукраїнської держави до української держави». «Невже ми сьогодні ще знаходимося у перехідному етапі? Невже ми ще не маємо суверенної держави?», - наголосив Ющенко, говорячи про подовження перебування ЧФ у Севастополі.
На його переконання, у Харкові нова влада показала, що Конституцію можна читати як завгодно. «Відбулася військова окупація», - підкреслив лідер «Нашої України».
Також він зазначив, якщо сьогодні суспільство «проспить» Харківську змову, це можливо, буде найбільша втрата нашого суверенітету і незалежності.
«Харківської зради не було б, якби не було зради Московської», - сказав він, говорячи про газові угоди, підписані Юлією Тимошенко.
Щодо політики тарифів, то, на переконання Ющенка, якби в Україні працювала європейська ставка на газ, ми щорічно до бюджету НАК «Нафтогазу» та держбюджету отримували б 3,5 – 4 мільярди доларів.
«Формула, яка була прийнята минулого року, приносить країні збитків на 8,5 мільярдів доларів щороку – по завищеній формулі ціни на газ і заниженій ціні транзиту», - пояснив Ющенко.
Ющенко також назвав умови, підписані Тимошенко 19 січня, абсолютно некоректними з точки зору національних інтересів: «Те, що відбулося в Москві 19 січня – на повній відповідальності прем’єр-міністра. Адже тільки уряд проводить політику транзитної ставки, тільки урядовий орган формулює угоду по газових поставках».
Читайте також |
Коментарі (3) |
| |