НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА. "Тётя Хая из Шанхая" або «Здесь русский дух, здесь Русью пахнет»
Серед розмаїття церковних товарів виокремлюються більш сучасні інформаційні носії. Пропонують їх нібито й священики (якщо зважати на чорні ряси, в які вони одягнуті). Однак деякі із запропонованих компакт-дисків ніякого стосунку до церковної тематики не мають. Вони направлені на звеличення Російської держави, висвітлення її історії в ракурсі, вигідному саме Росії. В оспіваних героях відкрито вимальовується образ героя-захисника Росії, йде прославляння царя Російської імперії, її генералів, які, до речі, придушували українство…
І такі пересувні виставки періодично проходять по всій Україні.
«Марш-марш – царь велит: победить, потом – любить…» — із пісні російських вояків у фільмі «Генерал Скобелєв»
Ось як про самих колонізаторів каже російський експерт з фільмів на історичну тематику Євген Глущенко, автор книги «Герої імперії»: «Російські вчені, які займаються вивченням колонізації, дійшли висновку, що складне, різноманітне явище, при якому, безумовно, є придушення національної гідності, виграє у самій перевазі, тому що для країни-колонізатора багато є позитивного. Завдяки колонізаторам — англійським або російським — у країнах, які поневолені, народ долучився до нової цивілізації, до сучасного світу».
Чи не цинічно, братове українці? Виходить, що ми живемо в цивілізаційному просторі завдяки своєму східному сусідові?
Усі документально-художні фільми на патріотично-російську тематику, які реалізуються в «Експоцентрі», зроблені відмінно. Їхня якість свідчить про те, що Росія на це коштів не шкодує. І такий «патріотизм» упроваджується в маси українського суспільства!
До речі сотні тисяч українців полягли за російську корону у різний час, але про них принципово не згадали.
Серед десятків інформаційних носіїв на виставці не віднайти жодного відеодиска про українського героя чи хоча б про невеличку сторінку справжньої історії з будь-якої епохи українства. Певна річ, така продукція зашкодила б самій меті проросійської акції.
На фото: кадр з документального фільму "Генерал Скобелєв".
Повністю виклад цієї публікації на сторінці: http://siver.com.ua/publ/3-1-0-180.
Сергій КОРДИК
Читайте також |
Коментарі (0) |