Комунальні пільги для ветеранів: кому і скільки?
Розмір пільгової знижки на оплату послуг залежить від пільгової категорії, а саме: інваліди війни мають право на знижку в розмірі 100 %, учасники бойових дій – 75 %, учасники війни – 50 %. Зазначені пільги надаються ветеранам війни незалежно від того, хто є наймачем і яка форма власності житлового фонду, з урахуванням членів їх сімей, які проживають разом з ними і визначені чинним законодавством.
Норми в межах, яких надаються пільги визначені постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1996 р. № 879 «Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати», а саме, пільги надаються в межах таких норм:
а) споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби: у розмірі 75 кВт. год на сім'ю з однієї-двох осіб на місяць, у тому числі, якщо обидва члени сім’ї мають право на знижку і додатково 15 кВт. год на кожного іншого члена сім’ї, а також осіб, які не належать до членів сім’ї пільговика, але зареєстровані і проживають у зазначеному житловому приміщенні (будинку) і мають право на знижку плати, але не більш як 150 кВт. год на місяць.
У будинках, обладнаних стаціонарними електричними плитами, у розмірі 100 кВт. год на сім’ю з однієї-двох осіб на місяць, у тому числі, якщо обидва члени сім’ї мають право на знижку і додатково 25 кВт. год на кожного іншого члена сім’ї, а також осіб, які не належать до членів сім’ї пільговика, але зареєстровані і проживають у зазначеному житловому приміщенні (будинку) і мають право на знижку плати, але не більш як 200 кВт. год на місяць;
У будинках, обладнаних електроопалювальними установками, - 28 кВт.год на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період із розрахунку 21 кв. метр опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, але не більше загального розміру опалюваної площі.
б) споживання природного газу для побутових потреб:
у разі використання на опалення житла: у розмірі 21 кв. метра опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, і додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю - 11 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр площі на місяць в опалювальний період;
для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб - у розмірі 42 кв. метри опалювальної площі на кожну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю – 11 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр площі на місяць в опалювальний період .
у разі користування газовою плитою за наявності централізованого гарячого водопостачання - 9,8 куб. метра на одну особу на місяць;
у разі користування газовою плитою за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 18,3 куб. метра на одну особу на місяць;
у разі користування газовою плитою та водонагрівачем - 23,6 куб. метра на одну особу на місяць;
в) плати за користування житлом - 21 кв. метр загальної площі на одну особу і додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю;
г) плати за користування тепловою енергією для опалення житла - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу і додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю.
Щорічно Законом про Державний бюджет України на відповідний рік визначається коло осіб, які належать до членів сім’ї пільговика при наданні пільг, зокрема: це дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до досягнення 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває в шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
Надаються пільги у безготівковій формі шляхом зменшення або звільнення від оплати за послуги, а витрати підприємств на надання пільг відшкодовуються з бюджету.
Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації
Читайте також |
Коментарі (0) |