Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Ласкаво просимо, або... Європарламент відкрив Україні шлях до ЄС і... попросив Януковича відняти в Бандери звання Героя
27-Лют-10 1035 0.0 0
У день інавгурації нового Президента Європа вирішила втішити Україну приємним подарунком: Європарламент закріпив за нашою державою право на заявку на членство в Євросоюзі.
Як повідомляє агенція «ІнтерфаксУкраїна», відповідний пункт міститься в резолюції, яку вчора затвердили депутати законодавчого органу ЄС. «Україна є європейською державою, яка поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами Європейського Союзу», а тому може звернутися по членство в ЄС, «як усі європейські країни, що сповідують принципи свободи, демократії, поваги прав людини та основ свобод, а також верховенства права», — сказано в документі. На початку резолюції європейські парламентарії вітають нас із проведенням чесних виборів, водночас висловлюючи жаль щодо недосконалого виборчого законодавства України і внесення в нього поправок між першим і другим туром президентських виборів.


Далі — більше: у резолюції, ухваленій підняттям рук, Європарламент звертається до Ради ЄС (вищого законодавчого органу Євросоюзу) з проханням надати Єврокомісії (виконавчому органу влади) мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. Депутати наголосили на необхідності перегляду угоди про спрощення візового режиму між Україною і в середньостроковій перспективі скасувати для українських громадян плату за візи на в’їзд до країн ЄС.

Підсолодивши інавгураційний день діжкою меду, європейські парламентарії вирішили влити до неї цілий ополоник дьогтю. У параграфі 19 резолюції щодо України Європарламент «висловлює жаль» з приводу того, що Президент Ющенко присвоїв лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері, «який співпрацював із нацистською Німеччиною», титул національного Героя України. І... сподівання «на те, що нове українське керівництво перегляне таке рішення у зв’язку зі своєю відданістю європейським цінностям».


Світ перевернувся догори дриґом, і Віктор Янукович, якого у 2004-му на Заході тільки лінивий не критикував за прагнення сісти у президентське крісло шляхом тотальних фальсифікацій, для Європи вже «відданий європейським цінностям». Очевидно, тому й Героя України у Брюсселі тепер називають згідно з термінологічним лексиконом Партії регіонів, не гребуючи брехливим радянським кліше про «співпрацю з нацистами». Такого пункту резолюції ще можна було б чекати від Парламентської Асамблеї Ради Європи, де ненависницьке щодо «українських націоналістів» лобі забезпечують представники Держдуми Російської Федерації (делегація РФ уже внесла на розгляд ПАРЄ «засуджувальний» проект резолюції). Прикметно, що ініціаторами внесення в резолюцію брехливого і знущального параграфу про Бандеру виступили депутати від Німеччини і Польщі.Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Бандера


Читайте такожКоментарі (0)
avatar