Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Бюджет і профспілки: говорили-балакали...
03-Лют-10 1114 0.0 0
ПОГЛЯД ПРОФСПІЛОК НА БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС І ЕКОНОМІЧНУ СИТУАЦІЮ В ОБЛАСТІ

Днями в приміщенні Федерації профспілкових організацій (ФПО) Чернігівської області відбулася зустріч голів обласних галузевих та первинних профспілкових організацій з представниками Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної ради. В рамках семінару: “Про соціально-економічний розвиток області на 2010 рік” соціальні партнери обговорили переваги і недоліки проекту Бюджетного кодексу, а також поточну ситуацію в економіці області.

Окрім керівників галузевих профспілкових організацій, в зустрічі взяли участь Микола Богдан та Петро Чорнорот – голова та заступник голови Федерації профспілкових організацій області, а також спеціалісти апарату ФПО та Навчально-методичного центру профспілок.

У своєму виступі начальник головного управління економіки Чернігівської облдержадміністрації Леонід Подоляк в загальних рисах окреслив існуючу ситуацію в економіці області, а також тенденції розвитку на найближчий період. За його словами, в період кризи спад активності відбувався в усіх галузях, але не зважаючи на серйозні проблеми на багатьох промислових підприємствах (Хімволокно, ЗАЗ, ЧеЗаРа та ін.) наша область втратила не так багато, як деякі інші в Україні. Проте перед підприємствами області існує суттєва заборгованість держави по ПДВ (близько 170 млн. грн.), що значно ускладнює відновлення промислового виробництва. Складна ситуація склалася с житлово-комунальному господарстві області, де підтримка держави значно скоротилася.

Микола Петренко – голова обласної організації профспілки працівників державних установ підняв питання становища базової для нашого регіону сільськогосподарської галузі: “Ми рік за роком втрачаємо позиції в аграрній сфері: зникло льонарство, вимирає цукрова галузь, на черзі молочне і м'ясне тваринництво!? Ми, як представники інтересів найманих працівників виступаємо за відродження крупно-товарного виробництва на селі. Обласні органи державної влади мають ініціювати термінове впровадження відповідних програм”.

Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Чернігівської обласної ради народних депутатів Михайло Подоляко зупинився у своєму виступі на основних новаціях, що пропонуються в проекті Бюджетного кодексу. Одним з основних принципів цього документу є децентралізація бюджетних процесів, що фактично означає рух до економічної самодостатності регіонів. Відповідно до проекту Кодексу планується залишати частину податків, що збирається на певній території в розпорядження місцевої громади”.

Профспілковий лідер галузі лісового господарства області Йосип Райчинець висловив занепокоєння можливістю ліквідації сільських рад через укрупнення територіальних громад: “Що буде з депресивними районами і населеними пунктами, які наразі не мають можливості фінансувати свої витрати? Перед ними постане необхідність об'єднуватися з іншими громадами. А чи не втратимо ми наші села, шукаючи шляхи зменшення державних витрат на школи, фельдшерські пункти та сільради?”.

Віталій КОПИШ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:цукрова галузь, Бюджет, профспілки, економіка області


Читайте такожКоментарі (0)
avatar