реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Монітори. Критерії, які слід враховувати при купівлі

Сьогодні купити монітор для комп’ютера або ТВ нескладно, якщо врахувати певні рекомендації спеціалістів. Навіть витрачати величезні гроші не доведеться. Сучасні бренди пропонують моделі https://comfy.ua/ua/monitor/ для роботи, навчання, геймінгу та серфінгу по доступним цінам і з тим набором характеристик, які потрібні під кожну окрему задачу. Є і універсальні моделі. Але в першу чергу для монітору важлива якість зображення. Розглянемо й інші критерії, які слід враховувати при купівлі цього девайсу.

Вибираємо якісний монітора: на що звернути увагу?

Спочатку слід визначитися, для яких цілей потрібен монітор: робота, навчання, серфінг в інтернеті, ігри, перегляд фільмів, монтаж, дизайн, програмування тощо. Далі необхідно визначити діагональ дисплею, тип матриці, наявність роз'ємів, і додаткові функції. Якщо девайс вибирається не для геймера або виробника 3Д-анімації, можна обрати універсальну модель. Також врахуйте такі параметри як:

  • матеріал корпусу: металевий чи пластиковий;
  • покриття дисплею: матова, глянцева або проміжний варіант;
  • співвідношення сторін: 16:9 (стандарт), 21:9 або 32:9; 
  • матриця: IPS (універсальна) або VA (для геймінгу, монтажу та графічних програм);
  • яскравість та контрастність: 250–300 кд/м2;
  • дизайн: кольорове рішення, форма ніжки тощо.

Що стосується діагоналі екрану – однозначної відповіді, яку вибрати, немає, але існують певні стандарти:

  • 20-24 дюйми для роботи та навчання;
  • 27-28 дюймів для кіно та відео, монтажу роликів та редагування фотографій;
  • 32 дюйми і більше для професійних геймерів та монтажерів.

Роздільна здатність екрану вибирається з урахуванням ваших завдань. Так для текстових документів, таблиць та креслень буде достатньо HD (1600 х 900) або Full HD (1920 х 1080). Для перегляду фільмів, потужних ігор, нескладної роботи з фото та відео обирайте монітор Full HD (1920 х 1080). Спеціалістам, які монтують і редагують відео, краще вибрати дисплей з параметрами 2560 х 1440. Це популярний стандарт 2K, перехідний варіант між 4K і Full HD. Враховуйте, що чим вища роздільна здатність, тим потужнішим має бути “залізо” вашого комп’ютера чи телевізора.

Для підключення монітора до ТВ або ПК зазвичай використовуються DisplayPort, HDMI 2.0 або USB-A, вхід для навушників 3,5 мм. Окремі застарілі моделі ще мають роз'єм для Type-C. Для повноцінної роботи вам більше нічого не потрібно.

Підіб’ємо підсумки

При виборі монітора також зверніть увагу на:

  • наявність технології захисту зору;
  • вмонтовані динаміки для кращого звучання;
  • частоту оновлення: 120 Гц або 240 Гц.

Якщо працюєте в декількох програмах одночасно, краще придбати два середні монітори, ніж один з великою діагоналлю.

Монітори. Критерії, які слід враховувати при купівлі

Сподіваємося, ці рекомендації допоможуть вам зробити правильний вибір і купити пристрій під ваші задачі. Зважайте на те, що асортимент такої техніки у магазинах величезний, і регулярно з’являються неймовірні знижки та акційні пропозиції. При виборі екрану можна звернутися до консультантів у торгових залах і знайти свій найкращий монітор для відпочинку та ефективної роботи у будь-якому напрямку.






Коментарі (0)
avatar