Кіберспорт: історична довідка та новина, що зацікавить гравців
Кіберспорт цікавить користувачів цифрового простору по всьому світу. Одні є учасниками змагань, інші – глядачами та бетерами, що заробляють на платформі БК GGBet на кіберспортивних парі. Але і в тому, і в іншому випадку потрібно добре розбиратися в цій сфері.
Індивідуальні та командні змагання на основі відеоігор називають кіберспортивними. Як і в традиційному спорті, тут представлені окремі дисципліни:
- спортивні симулятори;
- онлайн-стратегії;
- автосимулятори;
- файтинги тощо.
Кількість гравців у команді може становити від 1 до 15 осіб, в залежності від дисципліни. До команди, крім гравців, входять капітан і тренер. Найпопулярнішими іграми для змагань є League of Legends, Dota 2, CS: GO, Overwatch, Fortnite.
Для змагань заборонені ігри, результат яких залежить переважно від випадковості, а не від вмінь кіберспортсменів. Для перемоги у турнірі з кіберспорту гравцю чи команді потрібно стати кращим у фінальній грі.
Професійна ліга кіберспорту зі штаб-квартирою у США з’явилася у 1997 році. Організатори прагнули створити спільноту любителів відеоігор та залучити якнайбільше глядачів. Спершу змагання проводили у різних штатах Америки, а також в окремих країнах Європи та Азії. А далі кіберспорт розійшовся по всьому світу і має десятки мільйонів шанувальників.
У 2018 Міжнародний олімпійський комітет вніс кіберспорт до списку офіційних спортивних дисциплін, а букмекери почали приймати ставки на його турніри.
Міжнародні та українські чемпіонати з кіберспорту
Сьогодні найбільші кіберспортивні чемпіонати організовують виробники ігор. Ці змагання збирають величезні стадіони, транслюються у прямому ефірі інтернет-простору, збираючи біля екранів зацікавлених глядачів по всьому світу. Є професійні, а також напівпрофесійні турніри. Призовий фонд таких протистоянь може вимірюватися у десятках мільйонів доларів.
Зародження кіберспорту в Україні розпочалося на початку 2000-х. Перші невеликі турніри проводили у комп'ютерних клубах. У 2009 з’явилася NA`VI, що зараз є однією з найуспішніших команд на міжнародному рівні. 2018-й став роком заснування Федерації кіберспорту України, а за два роки його визнали офіційним видом спорту. Сьогодні українські гравці гідно представляють країну на міжнародних чемпіонатах.
Важлива новина для шанувальників кіберспорту
У цьому році міжнародний олімпійський комітет проголосував за створення Олімпійських ігор з кіберспорту. І вже у 2025 у Саудівській Аравії буде організовано перший чемпіонат. Спеціальна комісія вже розробила проєкт, який враховуватиме як інтереси кіберспортивної спільноти, так і традиційні олімпійські цінності. Буде використано особливий підхід організації цих ігор, враховуючи їхню специфіку. Вже розпочалася робота над вибором дат, міста та місця проведення цього чемпіонату, процесу кваліфікації гравців, основних кваліфікацій тощо. Офіційну інформацію про це можна знайти на сайті МОК. Президент комітету Томас Бах у зв’язку з цим заявив, що треба підтримувати тенденції цифрової революції та популяризувати захоплення сучасної, прогресивної молоді.
Коментарі (0) |