Пане Сергію, невже Ви не знаєте, що хліб виробляють, торгують ним і підвищують ціни на нього не державні підприємства, а приватні? А Ви назвіть конкретних людей, що приймають рішення про підняття цін на хліб, чому Ви їх приховуваєте від невдоволення людей? І чому приватні виробники хліба підвищують ціни на нього, є для цього підстави, чи немає?
Пане Чепурний! Замість того, щоб спростувати мій коментар, Ви розсердились, - виходить я маю рацію. "Сіверщину" я читав років 15 і навіть друкувався в ній. Але після того, як Ви в редакційній статті намагалися запевнити читацький загал в тому, що Ющенко, - це наш український генерал де Голь, а я Вам написав, що йому до французького генерала як з Хоружівки аж до самого Парижу рачки, інтерес до Вашої газети, як просвітянської, пропав. Я зрозумів, що вона чисто політичний проект. Таких як я, мабуть багато, адже тираж газети впав разів в десять. Так що робіть висновки, пане Василю.
Пане Сергію, не вводьте людей в оману, "Сіверщина" ніяка не народна, а рупор УНП, Ви ж її спізасновник. Хіба можна називати газету народною при мізерному тиражу? А з "Деснянською правдою" все нормально - провладна газета розповідає про те, що робить для Чернігівщини Чечетов і друкує його привітання, а "Сіверщина" розповідає для нас УНП. А ми, читачі, порівнюємо. Так що все нормально. Кожному своє.
Одна справа хотіти, а зовсім інша мати можливість і вміти жити по-європейськи. Наведіть, будь-ласка, статистику чи хотять жителі країн ЄС мати нас, українців, у їхньому складі? Особливо німці та французи? Чи можете Ви сказати, що станеться з Галичиною, якщо Україна вступить до ЄС?
А ще бажано, щоби "народна" газета "Сіверщина" перестала бути рупором зійшовшої на нівець УНП, стала виключно просвітянською та сприяла покращенню менталітету нашого народу. Тоді, впевнений, газета стала б справді народною, а не партійною і її тираж відновився б.
Голі онучата золотого Тамерлана виявилися нездатними управляти державою Україна, утримати владу і тепер не знають, що робити, окрім, як скиглити та скаржитися на своїх кривдників.
На кожному кроці в Чернігові так і пре в очі "європейський" менталітет нашого народу та його влади. Чи не могла б "Сіверщина" постійно давати матеріали про те, чим відрізняється життя в Чернігові від життя в справжніх європейських містах? Скажімо, в Німеччині. Щоби хоч якось сприяти його покращенню і приближенню до Європи, перш за все, в виконанні вже прийнятих правил повсякденного життя, що не потребують витрат, а лише виконання міськими службами своїх обовязків і наведеннs елементарного порядку. Скажімо, вигул собак, паркування на прибудинкових територіях і газонах, їзда навпростець не по асфальту поведінка людей на вулицях і т.д. і т.п.
Пане Аверченко! В землі досі лежать щонайменше 53 учасника того бою, забуті владою, народом і "патріотами". Щорічне всеукраїнське масове топтання "патріотів" на цих, святих для України кістках виглядає як масове лицемірство та кощунство. Покажіть ділом, а не словами, що ударівці справжні патріоти, організуйте польові та архівні пошукові роботи віднайдіть справжніх патріотів і героїв та перепоховайте їх по-людські, з почестями. Ціна питання приблизно 100 тис. грн. На вагончики влада витратила сотні мільйонів. Допоки не перепоховані останні солдати, бій під Крутами продовжується - бій між справедливістю і лицемірством. Свободівські "патріоти" та УНП на мій заклик не відгукнулися.
Від колишньої "Нашої України" залишилася лише назва та дрібнісінький цурупалочок, котрий формально не має права носити цю величну назву, і Віктор Андрійович вирішив його остаточно доколоти.
Олігархи УНП не люблять, народ, як показали останні вибори до ВРУ, теж УНП не любить. Для чого і на які кошти УНП сьогодні існує? Невже лише для одного Ющенка?
В землі під Крутами досі лежать, забуті владою, "патріотами" та людьми, щонайменше 53 учасники того бою. Щорічно "патріоти" натовпом топчуться по цім святим кісткам і піаряться в псевдопатріотизмі. А душі героїв дивляться з небес на це лицемірство влади, "патріотів" та попів і все бачать. А між тим, провести архівні та польові дослідження і віднайти останки справжніх героїв України коштує якихось 100 тис. гривень. На вагончики витратили мільйони, а віднайти і з почестями перепоховати цвіт нації кебети не вистачає.
УНП і "Просвіта" втратили вплив і довіру суспільства. А "Просвіта" буде яка - стара, чи нова? Нещодавня спроба об'єднати на виборах до ВРУ 37 організацій нічого не дала. Тепер будуть нові організації, чи ті ж самі? Назвіть хоча б декілька потенційних союзників. І що поза парламентом можна зробити? Моськи скавчатимуть, а слон буде йти своєю дорогою.
Питання не в тім, нормальна, чи ні вимога володіння держслужбовцями державною мовою. Питання в тім, як заставити держслужбовців користуватися на роботі державною мовою
Підняти мову керівної верстви можливо лише авторитарним методом, як це було зроблено в УРСР в кінці 20-тих років. Тоді була ухвалена постанова, що зобов'язала всіх дерслужбовців за три місяці вивчити українську мову і скласти екзамен. Через три місяці всіх чиновників, що не здали екзамен, звільнили з роботи за непридатністю до дерслужби в УРСР. Сьогодні, в умовах демократії та європейських цінностей, таке неможливе.
"В судовому порядку доведено незаконність передачі ділянки..." 1. Чому прокуратура почала діяти лише після протестних акцій громадськості та ЗМІ? 2. Чому прокуратура не притягує до відповідальності тих, хто допустив незаконні, тобто, злочинні дії? Якщо вона, прокуратура, така вже "послідовна".
Пане Василю! А Ви поцікавтесь, яка частина тих 89% населення, що вважає рідною мовою українську, нею користується? І якою мовою користується: суржиком, чи справжньою українською? Щоб вирішити проблему української мови треба або підняти рівень освіченості народу до рівня справжньої української мови, що нереально, або спростити мову до рівня народу. До рівня простої російської, або навіть до рівня примітивної і тупої англійської.
На мітингу 22 січня 1919 року було лише задекларовано про намір Злуки - ні спільного Уряду, ні спільного законодавчого органу створено не було. Після мітингу кожна з українських республік вела свою незалежну самостійну політику. Як можна писати про "відродження соборної Української державності" 22.01.19р., якщо її не було?
Пане Василю! Ольга Пугач робить, звичайно ж, добру справу, але ж вона підміняє організуючу роль бездіяльної виконавчої влади та таких же наших обранців. Чи не ефективніше було б, якби "Просвіта" послідовно, вперто і системно спричиняла публічний тиск на місцеву владу і спонукала її вирішувати різні поточні проблеми? В Чернігові куди не глянь - майже все не так, як воно мало би бути.