Як вибрати синтезатор: короткий ґайд
На відміну від інших музичних інструментів, синтезатор має величезний діапазон вбудованих тембрів, неймовірну кількість вбудованих функцій і можливість інтеграції з різним софтом. Саме тому вибір такого інструмента — досить важка задача. До того ж моделі відрізняються не тільки характеристиками, а й за їх призначенням.
У цій статті коротко про те, як вибрати синтезатор залежно від індивідуальних потреб і бюджету. Окремо дані поради по підбору залежно від рівня музиканта та його віку.
Як вибрати синтезатор малюкам до 5 років
Варто звернути увагу не на наявність складних функцій, а на надійність моделі та простоту у використанні. Синтезатор має захоплювати малечу настільки, щоб хотілось натискати на клавіші знову й знову.
Що враховувати:
- Безпека. Всі кути мають бути заокруглені, а кнопки втоплено в корпус. Бажано, щоб модель працювала від батарейок. Це дозволить залишати малюка на одинці з синтезатором.
- Простота в управлінні. Великі яскраві кнопки й контрастний дисплей допоможуть дитині швидше опанувати всі функції та зосередитись на музиці.
- Мініклавіатура. Не варто поспішати з повнорозмірним інструментом. Синтезатор з мініклавішами значно зручніший для маленьких дитячих рук.
- Вбудовані звуки й мелодії. Малюкам подобаються барвисті і яскраві тембри, що їх оточують в житті. Голоси тварин, шум транспорту або ж просто звуки природи викликають у дитини додатковий інтерес.
Радимо зосередитись на моделях, які прищеплять любов до музики, й не перевантажених масою зайвих функцій.
Який купити синтезатор для навчання
Якісний навчальний інструмент значно прискорить прогрес й допоможе вийти на новий рівень набагато швидше. До того ж сам музичний шлях буде куди цікавішим.
Критерії вибору:
- Стандартна клавіатура з чутливістю до швидкості натискання. Розмір клавіш синтезатора для навчання має відповідати розміру клавіш акустичного піаніно. Це дозволить в майбутньому легше адаптуватись до будь-якого інструмента. Ну а чутливість клавіш зробить виконання більш виразним.
- Вбудована навчальна система. Функція, що дозволить рости в музичному плані без викладача. Найкращі вбудовані системи використовують для стрімкого росту музикальних здібностей підсвічування клавіш.
- Сумісність з софтом. Сьогодні все частіше синтезатор використовується як MIDI-клавіатура, що дозволяє інтегрувати його з різними програмами для навчання, а також для створення й обробки музики.
- Мінімум 5 октав (61 клавіша). Інструменти з малим діапазоном сильно обмежують в репертуарі й не дозволяють виконувати улюблені твори. Оптимальним варіантом вважаються синтезатори з 5-октавною клавіатурою. Це залишає їх достатньо портативними й водночас відкриває можливість виконувати більшість популярних композицій.
- Якість звуку. Високоякісні тембри (особливо фортепіано) важливі для розвитку слуху. Не варто нехтувати природністю звучання вбудованих музичних інструментів в обмін на додаткові функції. Одна з ключових характеристик, що допоможе визначити якість звучання, — поліфонія. В якісних навчальних синтезаторах цей показник не нижче 32 голосів.
Отже, навчальні інструменти цього типу більш вимогливі до звучання й вимагають наявності спеціального вбудованого самовчителя.
Який синтезатор вибрати для творчості
Творчі моделі розраховані на використання музикантами з досвідом або тими, хто займається з викладачем. Вони не потребують навчальної програми, проте мають значно вищі вимоги до тембрів і функціональності.
Основні критерії:
- Широкий вибір тембрів і стилів акомпанементу. Для розкриття потенціалу вкрай важливим є різномаїття засобів для творчості. Особливо це стосується звуків музичних інструментів.
- Реалістичність звучання. В просунутих синтезаторах якість звучання інструментів й наближення до акустичних зразків є ледь не основною вимогою. Радимо не розглядати моделі з поліфонією нижче 48 голосів. Це не убезпечить вас на 100% від неякісного інструмента, проте дасть можливість відкинути простенькі синтезатори, на які не варто витрачати час.
- Секвенсор. Аудіо й MIDI-секвенсор робить клавішника незалежним від наявності інших пристроїв запису й дозволяє миттєво всі свої ідеї втілювати у життя.
- Процесор ефектів. Наявність різноманітних ефектів, таких як реверберація, дилей, хорус, фленжер тощо, дозволяє відразу обробляти звук без використання додаткового обладнання. Це полегшує процес створення завершених треків без необхідності в зовнішніх процесорах.
- Гнучкість налаштувань. Творчі синтезатори здатні підлаштовуватись під ті задачі, які стоять перед музикантом.
- Інтеграція з іншими пристроями. Можливість підключення до комп'ютера через MIDI або USB, а також підтримка інших протоколів синхронізації, важлива для організації творчого процесу.
Попри всі переваги, пов’язані з високою якістю таких інструментів, вони вимагають певного досвіду у використанні. Тому для перших занять на таких пристроях початківцями, не завадить допомога викладача.
Коментарі (0) |