Знищення енергетики - це державна зрада
«Я бачу багаторівневу систему знищення енергосистеми України. Знищення енергетичної системи було чітко вибудуваним планом росії», — заявив народний депутат від партії «Європейська солідарність» Володимир Арʼєв в інтерв'ю The Page.
За його словами, система знищення мала три рівні. Перший — фінансове послаблення «Енергоатома» через корупційні схеми людей з орбіти екснардепа Андрія Деркача, а також підготовка до захоплення Запорізької АЕС. Другий — саботування фізичного захисту енергетичних об'єктів. Третій, за словами Арʼєва, — свідоме блокування розбудови розподіленої газової генерації, яка могла б суттєво пом'якшити наслідки ракетних ударів.
Депутат стверджує, що особисто передав СБУ інформацію про зрив міністром енергетики Германом Галущенком контракту з японською компанією на постачання установок «Міцубіші» потужністю до 300 МВт. «Головним способом перешкоджання монтажу когенераційних установок було ускладнення підключення до газових мереж», — пояснив Арʼєв, додавши, що мережі фактично контролювалися людьми Дмитра Фірташа, які діяли в координації з Офісом президента. Натомість Галущенко разом з президентом Володимиром Зеленським просували купівлю ядерних реакторів російського виробництва.
«Потрібно було захищати виробництво електроенергії, розподілення, а також розбудовувати газову генерацію. Цим ніхто взагалі не займався. Це державна зрада», — резюмував нардеп.
Бізнес країни у часи війни
За його словами, система знищення мала три рівні. Перший — фінансове послаблення «Енергоатома» через корупційні схеми людей з орбіти екснардепа Андрія Деркача, а також підготовка до захоплення Запорізької АЕС. Другий — саботування фізичного захисту енергетичних об'єктів. Третій, за словами Арʼєва, — свідоме блокування розбудови розподіленої газової генерації, яка могла б суттєво пом'якшити наслідки ракетних ударів.
Депутат стверджує, що особисто передав СБУ інформацію про зрив міністром енергетики Германом Галущенком контракту з японською компанією на постачання установок «Міцубіші» потужністю до 300 МВт. «Головним способом перешкоджання монтажу когенераційних установок було ускладнення підключення до газових мереж», — пояснив Арʼєв, додавши, що мережі фактично контролювалися людьми Дмитра Фірташа, які діяли в координації з Офісом президента. Натомість Галущенко разом з президентом Володимиром Зеленським просували купівлю ядерних реакторів російського виробництва.
«Потрібно було захищати виробництво електроенергії, розподілення, а також розбудовувати газову генерацію. Цим ніхто взагалі не займався. Це державна зрада», — резюмував нардеп.
Бізнес країни у часи війни
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



