Головна › Новини › КРИМІНАЛ
Зброя кордон не пройшла
22-Бер-12 1112 0.0 0
14 березня до зони спрощеного митного контролю митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці заїхав автомобіль «Ford Focus» під керуванням громадянина Російської Федерації 1980 року народження, що слідував з України до Росії. Для проведення митного огляду транспортний засіб вивели із загального потоку руху зони спрощеного контролю. При огляді салону автомобіля під сидінням водія знайшли паспорти на макети зброї, після чого автомобіль перемістили до боксу поглибленого огляду.

Спільна оглядова група у складі співробітників Чернігівської митниці та прикордонників здійснила поглиблений огляд транспортного засобу. У конструктивних порожнинах автомобіля виявили масогабаритні макети зброї: пістолета-кулемета Судаєва ММГ ППС, пістолета-кулемета Томпсона ТТ ММГ ТТ, пістолета ТТ ММГ ТТ, експонат 7,62 мм самозарядної гвинтівки Токарєва зразка 1940 року (СВТ-40), магазин до масогабаритного макету пістолета-кулемета Томпсона 1928 року, два магазини до масогабаритного макету пістолета-кулемета Судаєва, дві стрічки для кріплення і подачі набоїв та штик-ніж в піхвах. Відносно громадянина митники порушили адміністративну справу, предмети порушення митних правил затримали.

У ході подальшої перевірки співробітники митниці направили штик-ніж на експертизу. Згідно висновків експертів штик-ніж визнаний бойовою холодною зброєю колюче-ріжучої дії – багнетом (штиком) гвинтівки СВТ зразка 1940 р. виробництва СРСР, виготовленим заводським способом.

Громадянин пояснив, що сховав штик серед макетів, оскільки він є важливим предметом для колекціонування. Порушник також зізнався, що знав про кримінальну відповідальність за переміщення холодної зброї через кордон.

20 березня Чернігівською митницею порушена кримінальна справа відносно даного громадянина за фактом замаху на вчинення контрабанди холодної зброї - багнета (штика), за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 КК України.Теги:Контрабанда, Чернігівська митниця, пістолет-кулемет Судаєва, холодна зброя


Читайте такожКоментарі (0)
avatar