Головна › Новини › ПОГЛЯД
Великопісні нотатки - 3
17-Бер-19 381 0.0 0
Неділя торжества православія - і пригадую, як виходили з храму на хресний хід, а назустріч бабуся старенька: "Та воно Господу оті ваші хождєнія ні до чого!". Таки правда, тим паче, якщо вони перетворюються в політичну демонстрацію, як це сьогодні робить Чернігівська єпархія російської церкви на чолі з митрополитом Амвросієм (Полікопою).

Адже зберуть усіх прихильників "Опоблоку", Москви, Тимошенкової, Зеленського та інших москвовєрних. І йтимуть від Спаського собору, заснованого нашим князем, коли Москви й у помині не було, і до Троїцького собору, збудованого на кошти гетьмана Івана Мазепи, якого вони проклинають. Сюрреалізм чи релігійна шизофренія, бо ще ж сьогодні мають читати й анафему на гетьмана та на Льва Толстого і Івашку Болотнікова... Прокниають Мазепу у храмі, ним збудованому, і тут же моляться "за будівничих", малороси...

Неділя торжества православія - це спомин про перемогу над іконоборцями. І свято це московській церкві аж ніяк не підходить, бо саме вона й бореться хай і не з іконами, але з правом народу мати свого архіпастиря, з народною українською традицією, з промислом Духа Святого, брешучи то про неблагодатність української мови, то української Церкви.

... Читаю чернігівського письменника, який критикує "Просвіту" за малодіяльність, а сам ходить до московської церкви. Теж зразок шизофренії. Теж своєрідний іконоборець. І таких багато - сьогодні вони пройдуть вулицями українського Чернігова, лукаво кадячи, нещиро молячись, брехливо виступаючи...

Церква Христова - Церква воююча. А війна, як бачимо, сьогодні гібридна. Не тільки на Донбасі...

"Ліствиця, що її давно бачив великий серед патріархів, душе моя, є вказівкою на піднесення ділами та підвищення розумом; тому, коли хочеш жити в діяльності, розумінні та спогляданні, то оновися". "З Покаянного канону Андрея Критського).


Василь ЧЕПУРНИЙТеги:неділя торжества православія, Великий піст, іконоборці, Василь Чепурний, РПЦ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar