реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Уряд за рахунок бюджетів громад хоче дотувати збиткову«Укрзалізницю»

3 листопада з ініціативи міністра сільського господарства Р.Лещенка Кабмін вніс зміни до «Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».

Ним ряду підприємств, зокрема, «Укрзалізниці», коефецієнт нарахування орендної плати за землю зменшено з 1 до 0,5. Так уряд хоче залатати діри неефективному державному монополісту, а місцеві бюджети втратять 2 млрд грн. Це ще один крок до згортання децентралізації та зменшення фінансової бази місцевого самоврядування.

Для Чернігова втрати складуть орієнтовно 22 млн грн. Для Ніжина - 31 млн грн. Менші громади області понесуть також суттєві втрати - Сновська - 2,3 млн грн, Бахмач - 1 млн, Корюківка - 0,5 млн, Любецька громада - 0,6 млн, Ріпкинська - 350 тис, Михайло-Коцюбинська 300 тис грн.

Це деякі цифри, які я зібрав оперативно. Повторюся, що загальна сума втрат для громад - 2 млрд.грн. Чому вони мають дотувати «Укрзалізницю»? Хтось питав думку міських голів? Чи були консультації з Асоціацією міст? Ні. Уряд ухвалив це рішення одноосібно. Просто взяли та пограбували громади. Не вперше, до речі.

Якщо вже так потрібно рятувати «Укрзалізницю», зніміть кошти з утримання органів центральної влади чи з «великого будівництва», але відчепіться від місцевих бюджетів! Вони і так перевантажені обов‘язками, за які мала б відповідати держава.

Направимо звернення від міськради до уряду з вимогою скасувати таке недолуге рішення.

Олександр ЛОМАКОТеги:оцінка землі, Олександр Ломако, Укрзалізниця, уряд Шмигаля, Чернігівська міська рада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar