Українофоби уже воюють у Севастополі. З мертвими
Нова севастопольська влада поки що мовчить, в управлінні культури міської адміністрації Радіо Свобода сказали, що не знають, чи знайдуть кошти на відновлення розбитої меморіальної дошки. Її встановили у лютому на честь 110-річчя з дня народження видатної української співачки.
Ксенія Бородавкіна народилася в українсько-російській севастопольській родині. З дитинства їй подобалася українська мова, якої навчив її вчитель співів, і згодом вона почала відвідувати український аматорський хор «Рада», що діяв у 1917–18 роках у Севастополі. Потім вона взяла собі псевдонім Оксана Петрусенко, співала у багатьох театрах СРСР, стала провідною оперною співачкою Радянського Союзу, народною артисткою УРСР, її називали «українським соловейком».
Один із ініціаторів встановлення цієї дошки, колишній заступник голови севастопольської адміністрації, а нині професор російської філології Таврійського університету Володимир Казарін сказав Радіо Свобода, що за цим «політичним вандалізмом» стоїть «потворний шовінізм».
«Найсумніше у всьому цьому є те, що ці вандали намагаються підвести ідеологічне обґрунтування своїх дій. На севастопольських інтернет-форумах радикали, які галасливо вітають цей акт, пишуть, що раз це українська співачка, то нічого їй робити у «нашому російському Севастополі», – сказав професор Казарін.
Слідства все тривають
Представники громадськості уже висловили своє обурення цим фактом вандалізму і зажадали під правоохоронців знайти і покарати зловмисників. У прес-службі севастопольської міліції Радіо Свобода сказали, що розслідування триває.
Водночас стало відомо, що днями був зруйнований пам’ятник на могилі заслуженого артиста України, капітана 1-го рангу у відставці, соліста ансамблю ВМС України Володимира Іванова, якого називали «золотим голосом українського Севастополя». Міліція там теж проводить перевірку.
Разом із тим досі триває судове слідство з приводу нападу у квітні 2008 року групи проросійських радикалів на українських моряків і знищення ними меморіальної дошки на честь 90-річчя підняття українських прапорів на Чорноморському флоті.
автор Володимир Притула
радіо "Свобода"
Читайте також |
Коментарі (2) |
| |