реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Україна може стати відстійником для нелегалів
01-Січ-10 1327 0.0 0
З 1 січня починає діяти Угода про реадмісію, яку підписали Україна та Євросоюз два роки тому. Чимало експертів називають цей документ непродуманим з боку України. Адже держава зобов’язалась приймати усіх нелегальних мігрантів, які перетнули український кордон на шляху до Євросоюзу, не лише українців, але й громадян третіх країн, які використали Україну як транзитну зону. Натомість за підписання Угоди Євросоюз пообіцяв запровадити спрощений візовий режим для українських громадян.
Те, яким є спрощений візовий режим для громадян України наглядно демонструє засновник Української Гельсінкської Групи, багатолітній в’язень брежнєвських концтаборів Мирослав Маринович, який на знак протесту щодо візової політики зрікся поїздок у країни шенгенської зони терміном на один рік. За словами Мирослава Мариновича, шенгенська бюрократія піддає приниженню українських гуманітаріїв і нині зводиться нова стіна у Європі.

У місяць один нелегал обходитиметься Україні у 100 доларів
Натомість Україна, згідно Угоди про реадмісію бере на себе відповідальність за нелегалів. Як саме можна вирішувати питання незаконних мігрантів?

Держава може депортувати незаконного мігранта на батьківщину, а це в середньому коштуватиме 1000 американських доларів. При цьому владні структури зобов’язані видати виїзні документи й візу. Очікуючи на вирішення цих питань, нелегал мешкатиме в міграційному таборі, де його годуватимуть, одягатимуть, охоронятимуть, надаватимуть медичну допомогу. За підрахунками експертів, утримання незаконного мігранта у місяць обходитиметься державному бюджету від 700 до 800 гривень.

Окрім того Україна може відправити нелегала у ту країну, звідки він приїхав. За даними прикордонників, 80% таких людей незаконно прибувають через українсько-російський кордон, який є відкритий.

Ще одне вирішення питання – надати нелегалові статус біженця або політичний притулок. Згідно даних ООН, в Україні сьогодні перебуває майже 7 мільйонів нелегальних мігрантів. Їх можна зустріти на базарах Києва, Харкова, Хмельницького і вони себе там превільно почувають. Зрозуміло, що Україна має зобов’язання перед ООН щодо дотримання прав біженців і тому змушена розглядати справи про надання статусу біженця нелегалам.

Євген Жеребецький, політолог, в минулому - експерт РНБО з проблем міжнародној безпеки в коментарі Радіо Свобода зазначив: «Угоди про реадмісію з Росією в нас немає. Кордон з Росією відкритий. Російські турфірми братимуть гроші від Бангдадешу, Афганістану, Пакистану, Індії, Китаю. Привозитимуть на свою територію, звідти нелегально через відкритий кордон вони потраплятимуть до нас, якимись шляхами від нас в Європу і європейці з вдячністю вернуть їх нам. Така підписана Угода – це кабала для України. Це одна із помилок нашої дипломатії».

На Чернігівщині вже досить давно діє пункт утри мання нелегалів у Розсудові на Ріпкинщині, на базі колишньої військової частини. "Сіверщина" дуруквала репортаж нашого кореспондента Олександра Ясенчука звідти. найбільше, що його вразило:" на утримання одного нелегала Україна витрачає набагато більше, ніж на пенсіонерів, що гибіють у навколишніх селах". Єдина політична сила, яка виступає проти перетворення України у відстійник нелегалів -- об"єднання "Свобода". Про це ще раз наголосив її лідер Олег Тягнибок під час недавнього візиту до Чернігова.У публікації використано матеріали радіо "Свобода".Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Ясенчук, Свобода, Розсудів, нелегали, Тягнибок


Читайте такожКоментарі (0)
avatar