Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
У Ніжині канонізують ігуменю Смарагду
29-Квіт-14 993 0.0 0
3 травня в Свято-Введенському жіночому монастирі Ніжина відбудеться чин канонізації ігумені Смарагди. Вона була останньою ігуменією монастиря перед його закриттям.

Богослужіння проведе Місцеблюститель Київської кафедри, Високопреосвященніший Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський.
Початок богослужіння о 8-00 3 травня, в суботу.

Історична довідка

Ігуменя Смарагда (Онищенко) народилась 2 (15) січня 1858 року в селі Марківці Бобровицького району. З семи років вона проживала в жіночому Введенському монастирі м. Ніжина. У 18 років матушка прийняла ангельський образ і отримала послух благочинної. Після смерті ігумені Анни в 1914 році сестри Введенської обителі одноголосно обирають благочинну монахиню Смарагду своєї настоятелькою.

У 1922 р. під час більшовицької кампанії з вилучення церковних цінностей ігуменю Смарагду було засуджено на 3 роки позбавлення волі. Після закриття монастиря у 1927 р. 90 насельниць на чолі з ігуменею Смарагдою було переведено до Козелецького Георгіївського монастиря.

У 1930 році матушку вдруге було заарештовано «за антирадянську агітацію». Стареньку ігуменю Смарагду три роки утримували під вартою у холодній камері Ніжинської в’язниці, що остаточно підірвало її здоров’я. Оскільки попереднім слідством склад злочину не було встановлено, матушку звільнили.

Померла ігуменя Смарагда у 1945 році і була похована у Чернігові. Сестри, які жили з матушкою протягом останніх років її життя згадували, що ігуменя неодноразово говорила, що настануть часи, коли монастирі і храми знову відкриють, та висловлювала надію бути похованою в стінах рідної її серцю з дитячих років Введенської обителі.

16 листопада 2011 року з благословення Преосвященнішого єпископа Ніжинського і Прилуцького Іринея відбулося перепоховання останків колишньої настоятельки Ніжинського Введенського жіночого монастиря ігумені Смарагди з міського кладовища “Ялівщина” Чернігова на територію Введенського монастиря.

Газета «Вісті»


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:УПЦ МП, Ніжин, нові святі


Читайте такожКоментарі (0)
avatar