Головна › Новини › ПОДІЇ
У Чернігові відкрили меморіальну дошку Валерію Сарані
14-Жов-20 425 5.0 1
Сьогодні у Чернігові непересічна подія - відкриття меморіальної дошки Валерію Сарані, борцю за незалежність України, першому голові чернігівського Руху, викладачеві юридичного технікуму, Почесному громадянину Чернігова.

"В день сонму свят ми повинні радіти ще й тому, що є соратники Валерія Сарани, які ініціювали відкриття цієї дошки. Радіти, що є його вдячні учні, які профінансували її виготовлення. Радіти, що є відомий скульптор Геннадій Єршов, який зробив таку оригінальну роботу, аналогів якої в Чернігова нема. Радіти, зрештою, що міська рада проголосувала за присвоєння Валерію Сарані звання Почесного громадянина Чернігова" - говорив я на правах ведучого заходу.

Урочисто відкрили меморіальну дошку заступник міського голови Олександр Ломако та представник учнів Сарани Микола Герасимчук.

Олександр Ломако у виступі зазначив, що війна України йде не тільки на фронті і Валерій Сарана був якраз тим, хто в кінці 80-х - на початку 90-х років піднімав народ на боротьбу за незалежну українську державу.

Оскільки ініціатором встановлення дошки було міське товариство "Просвіта" імені Т.Шевченка, то голова організації, науковий співробітник НАІЗ "Чернігів стародавній" Андрій Глухенький також тримав слово, запевняючи, що ми продовжимо всі ті справи, які не встиг доробити Валерій Сарана.

Учні Сарани - Ірина Овсієнко та Олег Менюк, які багато доклалися до виготовлення меморіальної дошки, запевнили, що уроки патріотизму, людяності, які давав їм викладач юридичного технікуму Валерій Сарана, не забуті його вихованцями.

Депутат обласної ради Василь Леоненко приїхав заради такої події з Березни і у виступі також згадував Валерія Сарану добрим словом.

До стіни навчального закладу, на якій розміщено меморіальну дошку Валерію Сарані, лягли букети осінніх квітів.

Василь ЧЕПУРНИЙ -

Фото Олега ГОЛОВАТЕНКА

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Валерій Сарана, Чернігівський Рух, Геннадій Єршов, Василь Чепурний, Олександр Ломако


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
На жаль, як на мене, не досягнуто портретної схожості. З іншого боку, вшанування пам'яті діячів краще здійснювати на меморіалах.
avatar