Головна › Новини › Місто
У Чернігові буде вулиця В'ячеслава Чорновола!
18-Лют-16 947 0.0 1
16 лютого у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч відбулось чергове засідання комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища м. Чернігова.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Чернігові триває процес перейменування ряду вулиць.

Як зазначили в управлінні архітектури та містобудування міської ради, складений перелік назв вулиць, що підпадають під дію закону про декомунізацію і мають бути перейменовані до 21 лютого.

Так, комісія вирішила повернути історичні назви 2-м вулицям міста:

частині вулиці Горького (від вулиці Преображенської до вулиці Котляревського) – вулиця Гонча (без зміни поштової нумерації будинків) та вулиці Тельмана – вулиця Андріївська.

Іншій частині вулиці Горького присвоєно назву Музейна.

Щодо більшої частини вулиць, які слід перейменувати, робоча група вивчила думку громадськості. Зокрема, взято до уваги пропозицію мешканців вулиці Єрьоменка щодо присвоєння їй назви – вулиця Лугова.

Вулицю Воїнів-інтернаціоналістів за ініціативою Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану вирішили перейменувати на честь Олега Михнюка.

Олег Михнюк – військовик, громадський діяч, ветеран війни в Афганістані, був заступником голови Української Спілки ветеранів Афганістану, активіст Революції Гідності, учасник війни на Сході України, загинув під час боїв на Луганщині, нагороджений орденом «За мужність» І ступеня (посмертно), Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Крім того, комісія запропонувала присвоїти наступні назви:

вулиці Войкова - вулиця В’ячеслава Чорновола;

2-у провулку Ворошилова - вулиця Волонтерів;

3-у провулку Ворошилова - вулиця Добровольців;

вулиці Примакова - вулиця Ринкова;

вулиці Одинцова - вулиця Захисників України;

вулиці Орджонiкiдзе - вулиця Земська;

вулиці Островського - вулиця Іоанна Максимовича;

провулку Червоногвардійський - провулок Льотний та ряд ін.

Відділ зв'язків з громадськістю міської радиТеги:Чорновіл, перейменування, декомунізація, Чернігівська міська рада


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Якісь не сповна розуму діячі... назвіть один раз вулиці нейтрально - сніжна, весняна, сонясна, 3331, 7567... і не треба буде перейменовувати після кожних виборів!!! Одні популісти при владі. Та і взагалі люди живуть одним днем.
avatar