Головна › Новини › ПОДІЇ
Трансформація України розпочинається тільки після усвідомлення її минулого
14-Квіт-14 673 0.0 0
Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті, говорить, що демократичні зміни у посттоталітарній Європі починалися з відкриття фактів про злочини минулого режиму.

«Особливо важливим в революційних подіях Майдану було те, що змінювалися люди. Вони вимагали зміни оточення, яке дотепер було переповнене радянськими символами. І абсолютно невипадковим був цей «ленінопад», він був показником того, що люди розірвали з тоталітарним минулим», – сказав у ефірі Громадського та Першого національного директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. (http://www.youtube.com/watch?v=Ec7-28nJd8M)

Історик В’ятрович пояснює, що тоталітарне минуле, уособлене у назвах вулиць і пам’ятниках минулої доби, приносить із собою й тоталітарні практики: порушення прав та свобод, номенклатурщину, телефонне право, корупцію, обмеження суспільних ініціатив.

«Своє завдання як директора Інституту національної пам’яті я бачу в тому, щоб першопоштовх десовєтізації, який стався на Майдані, оформити в системну державну політику», – наголошує він.

Для впровадження системних змін в країні, українцям важливо усвідомити себе і власне минуле. Для цього слід, в першу чергу, зробити доступними архіви радянських спецслужб, які протягом двадцяти років незалежності залишалися важкодоступними.

В’ятрович нагадує, що «у всіх посткомуністичних країнах трансформація та подолання тоталітарного минулого починалися з відкриття архівів, що, власне, і дало можливість зрозуміти, як функціонував тоталітарний режим, відкрило правду про мільйони його жертв».

Український інститут національної пам’яті


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar