реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Тимошенко практично не піднімається з нар

11 листопада виповнився рівно місяць від дня винесення вироку колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.
За цей час здоров'я Тимошенко суттєво похитнулося. "Юлія Володимирівна не може самостійно ходити. На зустріч зі мною її довели співробітниці ізолятора. У неї проблеми з хребтом", - розповів "Комсомольській правді в Україні" адвокат засудженої Сергій Власенко.

За його словами, Тимошенко практично не встає з ліжка. Щоб не напружувати спину, вона намагається весь час лежати. З тюремних нар піднімається за необхідності, наприклад, зустрітися з адвокатом. У такому стані вона перебуває вже тиждень.

Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати "Нафтогазу України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих цими угодами.

Апеляцію на вирок у "газовій справі" Тимошенко 24 жовтня передала через адміністрацію Київського СІЗО. За словами адвоката екс-прем'єра Юрія Сухова, суд візьметься за її розгляд 13 грудня.

З часу винесення вироку Службою безпеки було порушено проти Тимошенко ще одна кримінальна справа – за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) на державний бюджет.

Крім того, Податковою міліцією було поновлено 4 справи, що стосуються ухилення від податків корпорацією ЄЕСУ.

Разом з тим, соратниця Тимошенко народний депутат Наталія Королевська звернулася до Окружного Адміністративного суду Києва з вимогою визнати неправомірними рішення судді Родіона Кірєєва щодо відмови у відвідуванні екс-прем'єр-міністра у СІЗО.

Кірєєв також заборонив відвідати Тимошенко у СІЗО представникам ПАРЄ, які були шоковані таким рішенням і назвали його "симптоматичними знаками системи в України".

Як відомо, міжнародна спільнота різко засудила винесений Тимошенко вирок.

Так, президент найбільшої партії Європарламенту (ЄНП) Вілфрід Мартенс заявив, що "президент України Віктор Янукович порушив обіцянку, дану багатьом вищим керівникам ЄС і посадовим особам, включаючи і мене, пропонуючи правове рішення - декриміналізувати статтю".

У свою чергу тоді ще посол Франції в Україні Жак Фор на початку листопада допускав санкції ЄС проти України у зв'язку з політичною ситуацією в країні. Відреагував на засудження Тимошенко і президент Росії Дмитро Медведєв. Коментуючи "газову" справу він заявив, що судові рішення не повинні бути продиктовані політичним контекстом і носити антиросійський характер.

Крім того, наприкінці жовтня Європарламент ухвалив жорстку резолюцію щодо України. В історії взаємин України та Європейського союзу ніколи не звучали вимоги та оцінки, подібні до тих, що викладені у резолюції.

Вирок поставив під загрозу підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом – було скасовано візит президента України Віктора Януковича до ЄС та перенесено на пізніший термін саміт Україна-ЄС. У свою чергу Тимошенко з СІЗО написала листа до ЄС з проханням не зважати на її долю у вирішенні питання асоціації України з ЄС.

Зрештою у ЄНП заявили, що після звернення Тимошенко європейські лідери не будуть мати виправдань для відмови підписання Угоди про асоціацію. І згодом Київ погодився на офіційну пропозицію Брюсселя провести саміт Україна-ЄС 19 грудня поточного року.

При цьому жорстку критику міжнародного співтовариства викликала лише "газова справа", за якою Тимошенко засудили на 7 років. Разом з тим нові справи, порушені вже після оголошення вироку, залишилися без коментарів.

Як відомо, проти Тимошенко розслідуються ще дві кримінальні справи – за звинуваченнями у нецільовому використанні 200 млн євро з 320 млн євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів, та у незаконній закупівлі карет швидкої допомоги Opel Combo. Згодом їх об'єднали в одну.
ВідголосТеги:Клюєв, СІЗО, репресії, Юлія Тимошенко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar