реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Свободу Роману Протасевичу!

Заява міжфракційного об'єднання Верховної Ради України "За демократичну Білорусь" щодо затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича

23 травня літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс, здійснив незаплановану посадку в аеропорт "Мінськ". На борту літака знаходився засновник найбільшого опозиційного білоруського телеграм-каналу #NEXTA Роман Протасевич. За даними як опозиційних, так і пролукашенківських білоруських ЗМІ, для того, щоб змусити пасажирський літак, на якому знаходився Роман Протасевич, сісти в аеропорту Мінська, режимом Лукашенка було піднято військовий винищувач Міг-29.

Таким чином, можна констатувати, що диктатор Олександр #Лукашенко, який силою утримує владу в Білорусі:

— продовжує безпрецедентне переслідування опозиції, журналістів і репресії проти власного народу;
— безпосередньо загрожує міжнародній безпеці, погрозами взявши в заручники пасажирський літак. Це можна розцінювати як акт міжнародного тероризму або повітряного піратства.

Виходячи зі сказаного вище, міжфракційне об'єднання Верховної Ради України "За демократичну Білорусь" закликає до наступного. На час, поки владу в Білорусі силою утримує диктатор Олександр Лукашенко:

— офіційно визнати білоруський режим таким, що становить загрозу міжнародній безпеці;
— припинити будь-які дипломатичні контакти з білоруським режимом, окрім як у питаннях біженців та політв'язнів;
— негайно припинити імпорт електроенергії з Білорусі;
— припинити будь-яке авіасполучення з Білоруссю чи над Білоруссю;
— підготувати новий пакет санкцій РНБО щодо діячів режиму, включаючи Олександра Лукашенка;
— на офіційному рівні, назвати Олександра Лукашенка "самопроголошеним президентом Білорусі" і використовувати це визначення в офіційній документації.

Закликаємо представників міжнародної спільноти та усіх демократичних країн, приєднатися до цих вимог та підтримати жорстку реакцію щодо режиму Олександра Лукашенка. Тільки таким чином можна змусити режим Лукашенка звільнити Романа Протасевича та інших політв'язнів.Теги:Роман Протасевич, Україна - Білорусь, режим Лукашенка


Читайте такожКоментарі (0)
avatar