реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Суд зобов’язав прокуратуру розслідувати розгін Євромайдану
20-Січ-14 4401 5.0 0
17 січня 2014 року колегія Апеляційного суду Чернігівської області у складі судів Щербакова О.С., Демченка О.В., Карнауха А.С. задовільнила апеляційну скаргу голови правління Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «Апельсин» Черенько І.Г. та зобов’язала прокуратуру м. Чернігова «внести відповідні відомості, зазначені у заяві Черенько І.Г. про кримінальне правопорушення щодо можливих протиправних дій працівників міліції та грабежу до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування» подій 25 листопада 2013 року в місті Чернігові.

Того дня, за участю спецпідрозділу чернігівського «Беркуту», було брутально знищено майно молодіжної організації «Апельсин», інших організацій, що знаходилося у парку імені Попудренка після проведеної напередодні мирної громадської акції «Чернігів обирає ЄС!».
Пізніше такі акції, що відбувалися по всій Україні на підтримку євроінтеграції, отримали назву «Євромайдан».

Як не дивно, під час судового засідання прокурор Потапенко В.Ю. на захист свого відомства запитав у Черенько І.Г.: "Чому не було викликано оперативну групу міліції, якщо відбувався грабіж майна?"
І це в той час як грабунок майна "Апельсину" забезпечували десятки силовиків під орудою заступника начальника управління УМВС у Чернігівській області Едуарда Гребенюка.

Тож описувати абсурдність усіх дій прокуратури і слідчих суддів першої інстанції, які здивували навіть досвідчених суддів апеляційного суду, не має сенсу.Ось список подій, що передували цьому:

28.11.2013 р. – подання Черенько І.Г. двох заяв до прокуратури міста Чернігова про кримінальне правопорушення в діях працівників міліції міста щодо невиконання службовою особою своїх службових обов’язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки ( ч.2 ст.367 КПК) та щодо відкритого викрадення чужого майна, організованою групою осіб ( ч. 2 і 5 ст. 186 КПК).

02.12.2013 р. - відмова внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (лист № 8993 - вих13), бо начебто не містить достатніх даних, передбачених ч. 5 ст. 214 КПК, яку постраждалі отримали 06.12.2013 р.

11.12.2013 р. - звернення до прокурора міста Чернігова Карася В.М. щодо офіційного роз’яснення відмови внесення відмови внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

16.12.2013 р. – оскарження до Новозаводського районного суду відмови прокуратури.

18.12.2013 р. – Ухвала Новозаводського районного суду (слідчий суддя Подалюка О.Ф.) про повернення скарги заявнику через неналежну територіальну приналежність прокуратури м. Чернігова, тобто не до Новозаводського, а до Деснянського району міста Чернігова.

23.12.2013 р. – відповідь прокурора міста Чернігова Карася В.М. щодо офіційного роз’яснення відмови внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (лист №9842 - вих 13)28.12.2013 р. – Ухвала Деснянського районного суду (слідчий суддя Розенко В.М.) про повернення скарги заявнику , як таку, що подана після закінчення строку оскарження через пропущення строків оскарження.15.01.2014 р. – оскарження ухвали Деснянського районного суду до Апеляційного суду Чернігівської області.

17.01.2014 р. - винесення ухвали (резолютивна частина) Апеляційного суду Чернігівської області по апеляційній скарзі.

Проголошення повного тексту цієї ухвали призначено на 8 год.15 хв. 21 січня 2014 року, у 90-річну річницю смерті більшовицького вождя В.Ульянова, пам'ятник якому було знищено мітингувальниками у Києві 8 грудня 2013 року.


Як бачимо, постраждалим знадобилося майже двох місяців бюрократичної тяганини щоб через суд тільки зобов’язати прокуратуру внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування по заяві постраждалих від свавілля влади.

Символічно, що напередодні,16 січня 2014 року без обговорення 188 регіоналів, 32 КПУшника і 16 позафракційних депутатів ухвали зміни до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", наступного дня підписані гарантом Конституції. Ці зміни знімають будь-яку відповідальність з силовиків за брутальні, незаконні дії у вчиненні ними проти мирних громадян період з 21 листопада по 26 грудня 2013 року.
Зловіщо, що цей законопроект було внесено 16 січня 2013 року сумнозвісним ще по президентських виборах 2004 року "підрахуєм" С.Киваловим і того ж дня "розглянутим" у 7 профільних парламентських комітетах.

Тож чи варто сподіватись об’єктивне розслідування подій 25 листопада 2013 року і притягнення винних з грабіж майна молодіжної організації «Апельсин»?

Спалах насильства 19 січня 2014 року біля пам'ятника В.Чорноволу на вул. Грушевського засвідчив, що молодь вже не може мирно, на відміну від старшого покоління, терпіти наругу над собою і здоровим глуздом…

Сергій Соломаха

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar