реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Стабілізець по-російськи

У нас щоразу, як розповідаєш про ситуацію в Росії – обов'язково прибігає на коменти хтось, хто розповість, що Росія – величезна країна з масою ресурсів, що стоятиме вона вічно і непохитно і тому всі сподівання на те що РФ повторить шлях СССР по зниканню з мапи світу – невчасні ілюзії. Добре, якби вата якась прибігала, а то свої – патріоти.

Ну, гаразд. Поговоримо про те, яка Росія велика і порадіємо за її справи.

Мінфін Росії визнав, що сукупні борги російських територій перед бюджетом перевищили 2,353 трильйони рублів. Для порівняння - у 2011 р. борги регіонів дорівнювали 10 мільярдам рублів.
В 50 регіонах борг перевищує половину власних доходів, а у восьми регіонах він вищий, ніж власні доходи.
https://versia.ru/bolshinstvo-regionov-strany-vplotnuyu-pod…

Наразі з 85 російських регіонів дотацій не потребують лише 13. Мосвка, Пітер, нафто і газоносні області, переважно.
http://svpressa.ru/economy/article/182788/

Варто згадати, що ситуація не нова – уже було таке, що Новгородська область намагалася об’явити дефолт. Об’явити дефолт їй не дали.

Чому так сталося? Справа – в указах Путіна про підвищення з/п бюджетникам. Підвищення забезпечувалося бюджетами регіонів – і ті полізли в борги банкам. Переважно – Сбербанку і ВТБ.
Аби вирулити ситуацію Мінфін РФ мусив позичати регіонам гроші під ставку 0,1%.
https://www.infox.ru/…/185146-rossia-i-ee-regiony-finansovy…

Але бюджет не гумовий. Бюджету доводиться тотально економити. Тво міністра сільського, мисливського і рибного господарства Владімір Лабінов заявив, що на підтримку сільського господарства в бюджеті закладено грошей удвічі менше, ніж потрібно.
https://sortavalafm.ru/v-byudzhete-ne-hvataet-deneg-na-pod…/

Регіони економлять також. Окремим економити вже нема на чому – і грошей у уряду вони починають просити відверто.
https://newizv.ru/…/polit…/26-10-2017/regiony-prosyat-rublya

Що робить на те Москва? Відповідь. Вона дає бабла. Голова Мінфіну Антон Сілуанов пообіцяв направити з бюджету регіонам 60 млрд рублів. Запускають і програми реструктуризації.
http://www.mk.ru/…/putin-nazval-samye-bednye-regiony-rossii…

Але є проблема. По-перше, при боргах за 2 трильйони, 60 мільярдів це на сльози. По-друге, виділені гроші підуть переважно комерційним банкам, яким винні регіони.
https://www.infox.ru/…/185146-rossia-i-ee-regiony-finansovy…

Але найбільші кредитори регіонів – Сбербанк і ВТБ, тобто знову таки Російська Федерація. Очевидно, грошей регіонів Росія не отримає.

А тимчасом у Росії – бум кредитування. На вересень 2017 р. пересічні пацаки завинили комерційним банкам 12 трильйонів рублів. Такого рівня боргів ще не було. А тепер увага – востаннє такий бум на кредити спостерігався… весною 2014 р. Очевидно – позичають від злиднів, бо більше брати грошей – ніде.
http://www.mk.ru/…/ne-khvataet-na-roskosh-rossiyane-nabrali…

Тут варто згадати. Резервний фонд свій Москва уже зжерла. Фонд національного добробуту – активно їсть. За новими правилами дефіцит бюджету РФ НЕ МОЖЕ перевищувати 1%. А як називається ситуація, коли регіони не здатні погасити свої борги? Вона називається дефолт. А коли починається масовий дефолт домашніх господарств? А?

Додайте до цього наміри уряду РФ обкласти податками поліетиленові пакети – про все інше уже й розмови нема.

Знаєте, коли армії не плачено, вона не заправлена, а вдома в кожного бійця семеро з ложкою - воює така армія вельми паршиво. А коли грошей нема взагалі - на армію їх нема так само.

Але не переймайтеся. Росія – стоятиме непохитно. Ресурсів у неї дофіга, і все це вона переживе. Зараз прийдуть експерти – розкажуть.

Дмитро ВОВНЯНКОТеги:Дмитро Вовнянко, Дефолт, розпад Росії


Читайте такожКоментарі (0)
avatar