реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Щорс таки стане Сновськом
29-Лип-15 854 0.0 0
На виконання законів про декомунізацію Щорська міська рада утворила комісію з питань перейменування. Комісія ухвалила рішення, яким рекомендувала сесії перейменувати місто. До 1936 року місто звалося Сновськом.

Також комісія підтримала перейменування 24 вулиць міста та 8 провулків. Загалом перейменування логічне - це повернення історичних назв, таких як Старопоштова тощо. Будуть у місті і вулиці Василя Стуса, Володимира Винниченка (уже б краще Грушевського та люблять у Щорсі лівих, що поробиш!).

Але деякі пропозиції по перейменуванню викликають здивування. Так вулицю Калініна пропонують перейменувати у вулицю Б. Калініна. Виявляється, цей герой відзначився в час визволення району (не міста!) від німецьких окупантів. Але біля села Кучинівка! До чого тут місто?

Якщо вже ж брати район, то є постаті Василя Полевика із Займища - видатного фольклориста, на честь якого є навіть обласна премія. Із Рогізок родом видатний зберігач старовини, архітектор Андрій Карнабед. Зрештою, навіть російського письменника Івана Євсєєнка можна вшанувати, бо він із Займища - замість Пушкіна, що не має до міста жодного стосунку.

Лукаво намагаються перейменувати і вулицю Щорса - на вулицю музейну. Правильно, саме на ній знаходиться музей М.Щорса.

Комісія міської ради приймає пропозиції до 21 вересня.

Василь ЧЕПУРНИЙ.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:декомунізація, Карнабед, Щорс, переймненування


Читайте такожКоментарі (0)
avatar