реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

"Селище"...

От чому не запитати у істориків? ВР ухвалила закон, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні. Зникає СМТ (селище міського типу) - замість нього буде селище. Тепер будуть міста (понад 10 тис. мешканців), селища (понад 5 тис. мешканців) та села.

Селищами стали називати наші містечка з 1925 року, коли Україну окупували більшовики. Зробили для всіх окупованих територій уніфікацію «селища міського типу», або ж просто селища. Ну добре, прибрали «міського типу», а селище лишили? Це як з проспектом «Правди» у Києві. Декомонізували проспект, названий на честь центрального органу комуністичної партії – прибрали у 2017 році лапки (до речі, кияни проголосували за перейменування у «Європейського Союзу», але щось депутати затягують).

Звертаємось до джерела: постанова Всеукраїнського центрального виконавчого комітету й ради народних комісарів УСРР «Про загальну назву селищ міського типу» (Оголошено у «Вістях ВУЦВК'у» 11 листопаду 1925 р., № 257)
«Щоб точно встановити загальну назву … назву «містечко» замінити на назву «селище міського типу». Підпис – Г.Петровський (це той, що проти УНР, смотрящій від москви за окупованою Україною та Голодомор допустив).

Чому не відновити термін «містечко»? Ну чому вічно у нас віддають українську містечкову культуру? Яскраву культуру, що утворилась між містом і селом. Культуру українського козацтва, шляхти та правдивої нашої аристократії – мешканців цих містечок?

От чому не запитати у істориків? І це не критика, це відвічне питання...

Олександр АЛФЬОРОВТеги:декомунізація, Олександр Алфьоров, селище міського типу, містечко


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Може бути і селище, і містечко - в залежності від профілю громади ( переважно сільськогосподарського чи промислового та наявності об'єктів благоустрою й інженерних комунікацій).
На цю тему має бути детальна інструкція з критеріями, а не тільки з одним - населення.
avatar