Рятуємось від комарів
Народні рецепти.
На запалені від укусів місця накласти, змінюючи кожні 2-3 години:
* цибулю, розрізану навпіл;
* примочку з соку листя алое деревовидного;
* кашку з свіжих листочків кульбаби, квітів календули або примочку з соку цих рослин;
* можна використовувати листя петрушки городної;
* примочки з свіжовичавленого соку часнику, лимона;
* кашку з свіжого листя подорожника великого.
До доступних засобів, які заспокоять хворобливе свербіння і знімуть припухлість, що з'являється на місці укусу комарів, а ще бджіл і ос, належить звичайна кухонна сіль. Її змочують водою і добре натирають укушене або ужалене місце. Можна протерти припухлість розчином оцту і нашатирним спиртом або розчинити чайну ложку соди в стакані теплої кип'яченої води і змочити цим розчином запалене місце. Або обробити слід від укусу зеленкою.
У квартирі можна позбавитися від комарів, розтопивши трохи камфори. Цього запаху кровососи просто терпіти не можуть. Якщо укушене місце нестерпимо свербить, не прагніть роздерти його нігтями - можете занести інфекцію. Стежите також, щоб і діти не розчісували місця укусів. У дітей укуси комарів можуть викликати алергічні реакції, набрякни Квінке, тоді домашніми засобами не обійтися, обов'язково потрібно звернутися за допомогою до медиків.
Як відлякувати комарів?
Теплої пори дача, прогулянки за містом – все це чудово, коли б не комарі, мошка і інші кровоссальні комахи... Ось декілька народних рецептів для відлякування комарів:
1. Візьміть 5 г гвоздики на склянку води, прокип`ятіть 15 хвилин. 10 крапель відвару змішайте із столовою ложкою будь-якого одеколону і протріть відкриті ділянки тіла. 2 год. можна гуляти спокійно: комарі і мошки облітатимуть вас.
2. До відлякуючих засобів належать запах валеріани, тютюновий дим і дим від злегка просушеної хвої ялівцю, соснових або ялинових шишок, камфари. Сто грамів камфари, випаровувані над вогнем, позбавлять від мух і комарів навіть дуже великі приміщення.
3. За старих часів для відлякування комарів і інших комах-кровососів застосовували відвар коріння пирію - одного з найпоширеніших бур`янів.
4. Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.
5. Відлякує комарів запах гвоздики, базиліка, анісу і евкаліпта. Будь-яку з олій цих рослин можна використовувати для захисту - досить змастити відкриті ділянки шкіри або крапнути олію на джерело вогню - в камін, багаття, на свічку або розігріту сковороду. Олія чайного дерева також може використовуватися як репелент; швидко усуває свербіння і набряклість шкіри після укусів комах.
6. Посадіть під вікнами Вашого будинку бузину. Свіжі гілки бузини приносьте в кімнату, вони відлякують комарів. Можна під вікнами зробити грядку з томатами; комарі не люблять специфічного запаху листя томату.
7. Якщо Ви вирішили посидіти на природі, закип`ятіть самовар на соснових або ялинових шишках або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю.
8. Щоб не кусали клопи, комарі, мухи, мошка, оводи, лісові кліщі - змащуйте риб`ячим жиром всі відкриті частини тіла.
9. Старий народний засіб проти комарів - пиретрум (персидська, далматська або кавказька ромашка). Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Комарі не насмілюються залітати в приміщення, оброблене пиретринами.
10.Запах кедрової олії відлякує не тільки комарів, але також мух і тарганів.
11.Дуже допомагає карболова кислота; достатньо на ніч небагато окропити нею стіну біля ліжка, злегка змочити слабким розчином руки, обличчя, щоб спати потім спокійно, не боячись нападу.
Укус комара викликає свербіння, яке можна зняти розчином питної соди (0,5 чайної ложки на склянку води), нашатирним спиртом або блідо-рожевим розчином марганцівки. Добре знімають біль і свербіння від укусу злегка розім`яте свіже листя черемхи або м’яти. Але все-таки краще зовсім не допустити комариних укусів, ніж боротися з їх наслідками.
Щоб комахи не кусали, відкриті ділянки тіла змащують риб'ячим жиром, ганусовою олією, соком петрушки, лимона, гвоздичним одеколоном. Або ж готують спеціальну суміш з 1 частини гвоздичної ефірної олії, 5 частин одеколону та 25 частин етилового спирту. А гілочка полину гіркого, підвішена над входом у намет, відганяє комарів і мух. Для відлякування москітів, які особливо дошкуляють у Криму, радять плід апельсина нашпигувати пуп'янками гвоздикового дерева і покласти його біля ліжка. Тоді вночі можна спокійно спати.
Якщо ж укусам запобігти не вдалося, то треба якомога швидше їх обробити, щоб усунути біль, набряк, зменшити свербіж і не допустити алергійної реакції.
До місця укусу бджоли, оси, шершня, ґедзя чи інших комах можна прикладати компреси чи тампони з розтертих листків м'яти перцевої, подрібнених листків подорожника великого, підбілу звичайного, лавра благородного, трави кульбаби лікарської, листям золотушнику, потертою картоплиною, аплікації із соку алое деревовидного, лимона, часнику, цибулі, листків петрушки городньої, трави череди трироздільної, трави пасльону солодко-гіркого.
Добре усувають свербіж та набряки примочки з настою кори дуба звичайного, трави м'яти перцевої та звіробою звичайного, взятих порівну. Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, кип'ятити 5 хв на малому вогні, настояти 1 годину, процідити.
Корисні й такі рецепти:
* Примочки з настою бруньок тополі чорної (3 ст. л. кип'ятити 5 хв у 4 склянках води, настояти 4 години) або з настоянки цих бруньок (20 г на 100 мл 40% спирту етилового) - 4-5 разів на добу. Примочки з настоянки плодів софори японської (10 г на 100 мл 40% спирту етилового) або з настоянки чи настою квіток і листя конвалії (1 ст. л. сировини на одну склянку 40% спирту етилового).
* Цибуля городня, петрушка, м'ята та подорожник - найліпші допоміжні засоби від укусів бджіл та ос.
* Із свіжого листя подорожника великого приготувати кашку (можна використати і сухе листя, але його попередньо розмочити у воді), накласти на місце укусу і закріпити пов'язкою. Замість кашки подорожника можна накласти серветку, змочену його соком.
* Аналогічно проводити процедуру з кашкою, шматочком або соком цибулі, петрушки або м'яти.
Щоб усунути загальні алергійні реакції, радять пити настій з кореня петрушки. Для його приготування взяти 2 ст. л. подрібнених коренів, залити у термосі 0,5 л окропу, настояти 8-10 годин, процідити і пити по 1/4-1/3 склянки 3 рази на день за 0,5 години до їди.
Якщо ж ви мандруєте, необхідно мати "дорожній варіант" швидкого порятунку від укусів комах. У цьому випадку дуже зручними та ефективними є аромазасоби - натуральні ефірні олії.
Дуже ефективно відлякує комах така суміш: змішати чебрецеву, лавандову, гвоздичну та м'ятну ефірні олії у рівних частинах. 5 крапель цієї суміші розчинити в 1 чайній ложці олії і змастити розчином всі незахищені одягом ділянки тіла. А під одягом тіло слід натерти сумішшю двох крапель згаданих ефірних олій в 1 десертній ложці звичайного лосьйону. Перед сном поряд з ліжком покладіть ватний тампон, змочений 5 краплями вказаної суміші ефірних олій.
Якщо ж ви маєте можливість скористатися аромалампою, додайте 20 крапель однієї з ефірних олій або суміші з 3-4 найменувань (евкаліптова, геранева, олія меліси, гвоздики, м'яти перцевої, кедра, лимона). Досить ефективним у разі укусів комарів, мошок та москітів є оцтовий розчин чебрецевої ефірної олії - 3 краплі олії на 1 чайну ложку оцту. На місце укусу можна прикласти оцтовий компрес або холодну примочку з 1 краплею ефірної олії ромашки на 1/2 склянки води. Компрес міняти 3-4 рази на добу протягом 2 днів.
Якщо ж вас дуже покусали москіти чи комарі, всі місця укусів треба змастити лавандовою олією. Доцільно прийняти загальну ванну з додаванням суміші ефірних олій лимона (2 краплі), лаванди (5 крапель), чебрецю (1 крапля). Олії слід попередньо змішати з будь-яким емульгатором - 1/3 склянки молока, сироватки або розчину морської чи кухонної солі, варення чи меду. Тривалість ванни - 5-10 хв, температура води - 36-37°С.
Через добу на місці укусів може поновитися свербіж. Необхідно знову повторити змащування або компреси.
Коментарі (0) |