Головна › Новини › Гаряча точка
Протестувальників в Чернігові невідомі молодики закидали вибуховими пристроями. Фоторепортаж
02-Груд-13 1896 5.0 0
1 грудня 2013 року в Чернігові під час проведення мирної акції громадян у парку імені Попудренка група невідомих молодиків вперше за часів незалежності закидала мирне зібрання вибуховими пристроями.
Спочатку все було весело і креативно. Насторожувала тільки наявність у деяких з молодиків марлевих пов’язок на обличах.
Молоді люди з національною символікою танцювали, вигукували патріотичні гасла та засуджували владу за побиття учасників київського «Євромайдану».
Кілька разів вони відходили від мітингарів і десь біля 14 години закликали учасників мітингу вишукуватися у колону і рушити у напрямку пам’ятника Леніна "піднімати з колін" вайлуватих чернігівців".

До речі, за два тижня до того, 17 листопада, цей пам’ятник було брутально спаплюжено невідомими.

Однак, місцеві ЗМІ, крім сайту «Сіверщина», промовчали про цю хуліганську витівку.
Не зреагували на цю провокацію й правоохоронні органи.

Після суперечок з деякими мітингувальниками, які заперечували цьому, організаторам провокації вдалося мобілізувати у колону більше сотні обурених діями влади чернігівців. Організатори несли транспаранти з гаслами: "Мусора покайтесь" і "Геть Кровавого Віктора". Колона з вигуками на зразок «Вставай Чернігів!» рушила за шісткою молодиків по проспекту Миру у напрямку до пам’ятника Леніна.
На підході до підземного переходу на перехресті проспектів Миру і Перемоги в голові колони раптом пролунало декілька гучних вибухів. Зойки, гвалт і дим охопив учасників ходи.
Отямившись, хуліганів-провокаторів оточили учасники акції, намагаючись їх затримати.
Однак, молодики вирвалися з натовпу в напрямку пам’ятника Леніна і хутко зникли в підземному переході.
Працівники правоохоронних органів навіть не намагалися їх затримати. Тільки один оператор, який постійно здійснює відеозапис усіх акцій громадськості і опозиції в Чернігові, спокійно вів відеозапис цієї брудної провокації.
Частина шокованих учасників мирної ходи, після деякого розгублення, вирішила повернутися у сквер імені Попудренка біля Красної площі, де залишилося мітингувати ще більше сотні чернігівців. Однак більшість чернігівців, обурених і наляканих зухвалими діями хуліганів, розійшлися по своїм домівках.
На зворотному шляху деякі мітингарі звертали увагу на великі написи на асфальті фарбою на кшталт «Бог любит нас».
Дехто згадав, що саме схожі на цих провокаторів молоді люди малювали ці написи 3 тижні тому під час якоїсь теренової молодіжної гри.

Після зухвалого знищення міліцією за рішенням судді О.Зайця у понеділок, 25 листопада 2013 року, євромайдану громадського руху «Чернігів обирає ЄС!», встановленого під ялинами у сквері Попудренка - це вже друга провокація, спрямована на залякування чернігівців.
Чи будуть притягнуті хулігани-провокатори, що залякували людей, до відповідальності?

Питання, мабуть, риторичне!

Сергій Соломаха
Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar