реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Процес розвалу Росії запущено

Протягом минулої доби в РФ було зроблено три, ніби не пов’язані між собою заяви.

Спочатку депутат Держдуми від Криму заявив, що пропонує повернути червоний прапор СРСР. Потім в Думі заявили, що розглядають можливість відміни виборів губернаторів восени, щоб не було критики «спецоперації». І, нарешті, прес-секретар Путіна Пєсков заявив, що Путін знає куди веде країну (ця фраза в різних інтерпретаціях зараз регулярно повторюється на всіх шоу росТВ).

Що все це означає?

1. В РФ готуються до максимального закручування гайок і під шумок можуть бути знищені залишки демократії.

2. В РФ продовжують мислити в категорії відновлення СРСР 2. Поки, якогось чіткого чи точніше реалістичного плану нема, є бажання і є якісь спорадичні рухи. Але СРСР-2 - головна ідея-фікс влади, для якої вставання з колін має логічно завершитися саме відтворенням Союзу.

3. Єдиним цементуючим фактором для еліт залишається Путін.
В цих висновках, звичайно нічого особливо нового ми не побачили. Але для нас важливіші не самі висновки, а їхні психологічні аспекти.

1. Частота згадувань Путіна, який знає, що робить, говорить про розгубленість еліт, які починають втрачати одну з найважливіших речей в житті: прогнозованість майбутнього. Відновлений СРСР це добре, але як все це виглядатиме, особливо з огляду на економічні санкції і закриття половини світу для цих еліт не зрозуміло.

2. Закручування гайок і можлива відміна залишків демократії все одно мають передбачати якийсь стержень на який нанизувалася вся вертикаль влади з її системами противаг. Еліти зараз б‘ють себе в груди і кричать про укрофашистів в першу чергу тому, що чекають зміни правил гри. Модель де існували чекісти, чотири партії і т.д. при відсутності залишків демократії має трансформуватися (бо піраміда рухне). І поки ніхто не розуміє як відбуватиметься ця трансформація Тому в елітах і починаються ці крики, що Путін наше все. Коли ти не знаєш , що робити: хвали царя. Насправді, війна вже показала, що без зміни управлінської структури, Росія - це колос на глиняних ногах. І зараз перед рф стоїть виклик: змінити систему і «загубити» частину еліт чи зробити вигляд, що нічого не відбувається.

3. Путін - це ядерна зброя в російському піарі. Вище нього нічого немає. Насправді, той хто запустив і активно підтримує цей наратив або ідіот або зрадник. Справа в тому, що ця історія або зробить Путіна ще більшим божеством ніж він є зараз, або, з великою долею імовірності, перетворить його на старіючого диктатора, якого грає свита.

Одним словом, процес розвалу Росії самими росіянами запущено. На жаль, спокійно сидіти на березі річки і чекати на труп ворога не можемо.

Вадим ДЕНИСЕНКОТеги:розвал Росії, російсько - українська війна, Вадим Денисенко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar