Головна › Новини › ПОГЛЯД
Приручити конфедератика - шо тобі ополченця...
12-Чер-19 219 0.0 0
Ти диви! У Шевченка є згадка не лише про фінів (...Від молдованина до фіна все мовчить...), але й про їх прародичів - саамів.

От в автобіографічному листі до редактора часописі "Народноє чтєніє" Оболенського:

"... Покоєві козачки - це винахід, вигаданий цивілізаторами задніпрянської України - поляками , дідичі инших національностей переймали й переймають у них "козачків" як вигадку безперечно розумну. В колись козацькому краї приручити козака з дитинства - це те саме, що в Ляпляндії покорити волі людській бистрого оленя..."

От і маєш - згадка про Саамію в самого Шевченка!

А поміж тим, як тонко познущався ТГШ з самих "цивілізаторів-поляків", які "приручали" саме ім'я козацьке, присвоючи йому підле, "льокайське" значення. Цивілізатори...

Уявіть, як би то й нам, українцям, при своїх дачах заводити "конфедератиків" чи кого там з канону польського воїнства ... І шоб вони, конфедератики, правдиві малолітні поляки, наливали нам водички, люльку подавали. Як ото Шевченко до 18 років.

І тоді би ми написали: "приручити поляка - це як покорити волі людській дикого феесбешника". Або там апалченца...

Але часи вже не ті. Так шо хай собі буде Ляпляндія. Без конфедератиків.

Ростислав МАРТИНЮК

PS Публікація листа Шевченка у бандерівській часописі "Визвольний шлях" за 1952 рік.Теги:саами, Тарас Шевченко, конфедерати, Україна - Польща, Ростислав Мартинюк


Читайте такожКоментарі (0)
avatar