реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Президент присвоїв звання Героя України ще одному майданівцю з Чернгівщини
21-Лют-16 864 5.0 0
Президент присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордену «Золота зірка» посмертно активісту Революції Гідності Віктору Орленку. Нагороду з рук Глави держави отримала вдова загиблого активіста Галина під час зустрічі Президента з родинами Героїв Небесної Сотні.

Віктор Орленко отримав вогнепальне поранення у голову 18 лютого 2014 року біля Будинку профспілок і більше року перебував у важкому стані в лікарні. 3 червня 2015 року 54-річний майданівець помер.

«Сьогодні хотів би повернути борг ще одному Герою Небесної Сотні Віктору Орленку», – сказав Президент, передаючи державну відзнаку. Високе звання присвоєне Герою за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання засад демократії та прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу під час Революції Гідності.

Пам’ятаймо!

Орленко Віктор Миколайович народився 8 березня 1961 року в селі Талалаївка Ніжинського району Чернігівської області.

Після закінчення Талалаївської середньої школи у Щорському професійно-технічному училищі здобув спеціальність помічника машиніста. З 1980-го по 1983 рік служив у лавах Радянської армії на території Республіки Афганістан.

Після служби працював машиністом тепловозу локомотивного депо «Дарниця» у Києві.

18 лютого 2014 року, під час боїв на Майдані, В.М. Орленко отримав тяжке поранення в голову після того, як урятував свого пораненого сина. Хлопець вижив і одужав, а батько потрапив до лікарні у надтяжкому стані. Два місяці він перебував у комі. Проходив реабілітацію в клініці «Шаріте» в Німеччині. Після реабілітації міг сидіти і говорити. Однак після повернення в Україну його стан різко погіршився. Помер В.М. Орленко 3 червня 2015 року в Київській клінічній лікарні № 1, похований у селі Талалаївка Ніжинського району.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Майдан, Віктор Орленко, Герой України, небесна сотня, Талалаївка


Читайте такожКоментарі (0)
avatar