реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Помер геніальний український науковець Юрій Лоза

14-Вер-21 688 5.0 1
Велика втрата для української науки.
Вночі, на 72 році життя від важкої невиліковної хвороби помер інтелектуал, видатний український картограф, головний редактор "Видавництво "Мапа", історик, краєзнавець і великий патріот України, глобинéць Юрій Лоза.

Це людина, яка за висловом Ростислава Мартинюка вперше за багато років реконструювала адміністративний дизайн Гетьманщини, буквально «змив полуду з очей українців, які уявляли собі сотенно-полковий адміністративний устрій, як фестиваль скачущих на конях козаків - кочовиків. Юрій Лоза через свою роботу рестраврував втрачені локальні ідентичності і відновив вестибулярний апарат української шляхти.»

Він без перебільшення зробив величезний, недооцінений внесок в українську науку. Він залишив по собі велику кількість атласів і мап з історії України. Він доклав багато зусиль, щоб зламати багато насаджених московітами стереотипів, щодо історії України.

Юрій Лоза - автор першого і найповнішого Атласу з історії України. Свого часу замахнувся на безпрецедентний проект - створення тритомного атласу з історії України. За життя пана Юрія побачив світ перший том - від найдавніших часів до Середньовіччя включно. Фантастичне енциклопедичне видання рівних якому у науковому обігу просто не було і немає.

Слава Богу за життя пан Юрій встиг видати багато окремими виданнями карти з другого тому, як наприклад Мапу Гетьманщини у XVIII столітті, мапу Київського воєводства, мапу Волинського воєводства, мапу Української Кубані.

Хто ж тепер підготує до видання другий і третій томи Лозівського атласу? Це величезна втрата для укранської науки.

Андрій КОВАЛЬОВТеги:гетьманщина, мапи, Юрій Лоза, Андрій Ковальов, Кубань, картографія


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Є ще Атлас історії української державності: Українські землі від найдавніших часів до сьогодення / Авт.-упорядн.: В. Грицеляк, І. Дикий, І. Ровенчак; Ред. кол.: Войтович Л. В., Гречило А. Б., Грицеляк В. П., Дикий І. В., Литвин М. Р., Новоженець Р. П., Ровенчак І. І., Шуст Р. М. – Львів: НВФ "Карти і Атласи", 2013. – 128 с. Гадаю, продовжувати є кому.
avatar