реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема
Персональні дані: чергова морока для підприємців
24-Груд-11 1633 0.0 0
Протягом 22-23 грудня Навчально-методичний центр профспілок організував і провів два інформаційні семінари щодо реєстрації баз персональних даних - питання, яке наразі турбує як представників господарюючих суб'єктів, так і профспілкових організацій. І не дивно, що в аудиторіях і залах Центру, як то кажуть, “яблуку не було де впасти” від бажаючих взяти участь в навчанні.

Такий суспільний резонанс викликаний з одного боку — новизною, а з іншого — деякою суперечливістю норм Закону України «Про захист персональних даних», відповідно до якого, кожне підприємство (установа, організація) та фізичні особи-підприємці повинні зареєструвати бази персональних даних фізичних осіб у спеціально створеному державному органі.

Все б нічого - в кожному, навіть суперечливому документі з часом можна розібратися, але ж з 1 січня 2012 року вступає в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вiдповiдальностi за порушення законодавства про захист персональних даних». Даним документом передбачені величезні штрафи за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних від 300 до 1000 неоподатковуваних мiнiмумiв доходів громадян. Природно, що такі величезні суми штрафних санкцій (до 17 тис. грн.), м'яко кажучи, стурбували керівників, бухгалтерів, кадровиків та голів профкомів.

Семінари в Навчально-методичному центрі допомогли людям спокійно розібратися в питанні, визначити, які бази персональних даних підлягають реєстрації на підприємстві, в профспілковій організації, правильно заповнити заяви про реєстрацію баз, дізнатися, яких ще заходів слід вжити до і після 01.01.2012 року, отримати індивідуальні консультації.

Також на семінарах було докладно розглянуто низку питань:
• Нормативно-правова база захисту персональних даних;
• Персональні дані, база персональних даних, володілець та розпорядник бази: розберемось з поняттями;
• Отримання від фізичних осіб (у т.ч. працівників, клієнтів, підрядників) згоди на обробку їх персональних даних: як це зробити;
• Порядок реєстрації бази персональних даних працівників та інших баз даних;
• Повідомлення фізичних осіб про їхні права у сфері захисту персональних даних та мету обробки персональних даних;
• Відповідальність за ухилення від реєстрації бази персональних даних та інші порушення у сфері захисту персональних даних.

Віталій Копиш
заступник завідувача навчальним відділом підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:база персональних даних, профспілки


Читайте такожКоментарі (0)
avatar