реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Окупанти знищили купол українського собору

За рішенням російської окупаційної влади було демонтовано купол кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в місті Сімферополі.

Про це ІА «Голос Криму» повідомив митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.

У зв’язку з цим владика зробив заяву, в якій наголосив на системному знищені всього українського в Криму та стиранні української національної ідентичності. Також поставив питання до державних органів влади України, які всі 10 років окупації ігнорують проблеми з якими стикається українська етнічна громада.

З А Я В А

Слава Ісусу Христу, дорогі українці Криму!

Слава Ісусу Христу, дорогий український народе!

У черговий раз рашистський окупаційний режим разом з колаборантами в Криму продемонстрували всьому світу те, що їх нічого не зупиняє в знищенні української національної ідентичності, ліквідації української церкви, української мови, української культури.

Сьогодні вони публічно демонстративно знищують культову релігійну споруду українців Криму – православний храм у місті Сімферополі.

Постає декілька запитань до державних органів влади України:

– чому до сьогоднішнього дня діє так звана українська православна церква московського патріархату, яка за всіма експертними висновками є невід’ємною структурою російської православної церкви?

– чому до сих пір не виконана Постанова Кабінету Міністрів України “Деякі питання прийняття у державну власність Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги та захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної Церкви (Православної Церкви України)”?

Стурбованість щодо злочинів окупаційного режиму в Криму – це не той шлях вирішення проблеми, який демонструють у заявах українські та міжнародні організації.

На превеликий жаль, маю констатувати повну бездіяльність державних органів влади України у релігійних питаннях, що спонукає рашистів діяти, вчиняти злочини, знищувати українські церкви в Криму.

Мені соромно за державну політику України, яка за 10 років так і не спромоглася захищати українців Криму, що не зрадили своїй Батьківщині, в 2014 році організували спротив окупації півострову та сьогодні воюють у лавах ЗСУ.

Бездарна українська політика щодо захисту українців Криму призвела до повного знищення української культури, української освіти, українських медіа, а тепер і української церкви в Криму.

Українці Криму залишилися наодинці у своїх питаннях як на окупованих територіях, так і тут на вільній території нашої країни. Сьогодні вже немає сумніву, що українці Криму є найдискриміновішою етнічною спільнотою в Криму. Що зробила, робить держава Україна в їх захисті? Нічого, і це факт.

Українці Криму потребують уваги та підтримки з боку держави. Українцям Криму потрібні політичні та практичні рішення, які будуть забезпечувати їх конституційні права.

В українців Криму відібрали все – мову, слово, культуру, церкву, але не ВІРУ. Віру в те, що Україна повернеться до них, підтримає і звільнить Український Крим – невід’ємну територію України.

Закликаю державні органи влади України створити міжвідомчий дорадчо-консультаційний орган Кабінету Міністрів України з питань формування і реалізації державної політики щодо збереження та захисту української етнічної спільноти Криму.

9 квітня 2024 року Митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України КЛИМЕНТТеги:митрополит Климент, Сімферополь, окупований Крим, пцу, геноцид


Читайте такожКоментарі (0)
avatar