Головна › Новини › Гаряча точка
Ніжин без тепла: нардеп вимагає невідомо кого притягнути до відповідальності
18-Жов-16 694 0.0 0
Народний депутат України Олександр Кодола вимагає притягнути винних у зриві опалювального сезону у Ніжині до відповідальності, а місту негайно дати тепло. Про це він заявив сьогодні на брифінгу у Верховній Раді України. Про це повідомила його прес- служба.

З виступу депутата:

«Минулого тижня в Україні почався опалювальний сезон. Прем'єр-міністр в четвер провів селекторну нараду, де всі міністерства, та відповідні служби в областях прозвітували про успішний початок опалювального сезону.

Сімдесятитисячне місто обласного значення Ніжин має 17 шкіл, 14 дитячих садочків, інтернат, міська та районна лікарні і пологовий будинок.

Температурний режим зобов'язував розпочати опалювальний сезон в Ніжині ще в середині минулого тижня. Але місту повідомили, що це можливо зробити не раніше ніж через тиждень, оскільки не укладено угоди на постачання тепла і не затверджено графік реструктуризації боргів ніжинського підприємства «Ніжинтепломережі» перед НАК «Нафтогаз», які сягають 28 млн. гривень. Місцева влада у вирішенні цього питання виявилася безпорадною.

Хоча це не функція народного депутата, з минулого четверга мені довелося виходити на керівництво Кабміну. І з Віце-прем’єром Геннадієм Зубком в ручному режимі ми два дні добивалися, щоб в суботу 15 жовтня в Ніжині запустили лише котельню для міської лікарні і пологового будинку. Не кажучи про садочки та школи і все місто. Там опалення не має і досі.

Я не хочу розповідати про «Нафтогаз», ліміти газу, приватні підприємства, «Чернігівгаз» та монополістів-олігархів.

Я хочу запитати чи винні 104 вагітних жінки та породіллі, чи винні 405 стаціонарних хворих, з яких 45 дітей, які при температурі від + 8 до +12 народжували та проходили лікування в пологовому будинку та міській лікарні.

Чи винні діти 17 шкіл і 14 дитячих садочків міста? Де в класах позалишалося по 5 дітей, інші захворіли, тому що температура в приміщенні не перевищує 5-6 градусів тепла.

Чи винні усі 70 тисяч жителів Ніжина, які, до речі, в переважній більшості сумлінно оплачуть комунальні тарифи? Очевидно ні! Тепло в їх оселях - це зобов'язання виконавчої влади в центрі і на місцях!

Тому я вважаю, що зрив опалювального сезону у Ніжині — кримінальним злочином. Я звертаюсь і вимагаю від усіх, від кого залежить вирішення цього питання, від центральних органів влади, Кабінету міністрів і «Нафтогазу», від місцевої влади і ніжинського теплогенеруючого підприємства «Ніжинтепломережі», забезпечити негайно теплопостачання в оселі ніжинців.

Я так само вимагаю від Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Генерального прокурора України Юрія Луценка зробити серйозні висновки і притягнути до відповідальності посадових осіб, винних в зриві опалювального сезону в Ніжині.

Це не повинно повторитися ні в Ніжині, ні в будь якому іншому місті».


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:теплопостачання, Ніжин, Кодола


Читайте такожКоментарі (0)
avatar