реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Нерухомість: податки на продаж по-новому

Якщо вам доведеться мати справу з продажем житлового будинку, квартири або частини квартири, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на таких земельних ділянках), то необхідно знати яким чином ці операції оподатковуються у зв’язку з введенням в дію Податкового Кодексу.

Принципи оподаткування доходів від продажу нерухомості залишилися, але в деякі зміни відбулися, що дало можливість зняти низку спірних питань.

Так, згідно зі ст. 172 р. IV Податкового кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) вищевказаного нерухомого майна, не частіше одного разу протягом звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. В іншому разі при продажу нерухомого майна доведеться сплатити 5 відсотків податку. Так само оподатковується продаж другого та наступного об’єктів. Для нерезидентів діють аналогічні умови, але ставка податку вже 15 або 17 відсотків.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості.

Нотаріус посвідчує договір за наявності документа про сплату податку. Суму податку продавець визначає та самостійно сплачує до бюджету через банківські установи.

У разі міни оподатковується лише дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна ( звісно, якщо міну такого майна не звільнено від оподаткування).

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА в Чернігівській області
Теги:нерухомість, дохід, податкова декларація


Читайте такожКоментарі (3)
avatar
0 Spam
1
"Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але нижче оціночної вартості". А як це може бути? Можливо треба зазначати "не нижче оціночної вартості", а то беліберда получаєтся
avatar
0 Spam
2
Совершенно прав пан Василь:

"172.3. Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але НЕ нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону."

Смотри: http://advokat-ua.com.ua/745

avatar
0 Spam
3
Спасибі уважним читачам! Посадовці зателефонували і попросили внести правку. Загублена частка "НЕ" внесена.
avatar