реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Національно - патріотичний форум імені Левка Лук'яненка
10-Жов-20 395 5.0 0
Днями в Обласному молодіжному центрі пройшов дводенний Національно-патріотичний форум імені Левка Лук’яненка.

Захід зібрав лідерів молодіжних громадських організацій, представників структурних підрозділів з питань молоді та спорту районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та інших інститутів громадянського суспільства, які працюють у сфері національно-патріотичного спрямування.

Присутніх привітав перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний. Він згадав про чотири миті історичного становлення нашого суспільства, зокрема, 1990 рік – «Студентська революція на граніті», повстання студентів за незалежність, 2001 – опір за правду, причиною стало вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, 2004 - об'єднання заради справедливості та 2013 рік – мить української гідності. В усі ці значущі періоди люди об’єднувались задля досягнення спільної мети.

– З часів становлення незалежності і до тепер змінилась держава, змінився майдан, який пам’ятає усі історичні миті, хоч як це не важко, з часом змінюємося і ми. Є такий гарний вислів: «Народ, який думає на один рік – вирощує хліб. Народ, який думає на десять років – вирощує сади. Народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління». Отже, ми маємо дбати та змінювати молоде покоління і саме такі заходи, як сьогоднішній національно-патріотичний форум цьому сприяють, – сказав Віталій Загайний.

Дмитро НИКОНЕНКО, радник голови Чернігівської обласної ради, наголосив на важливості захисту та розвитку української мови, культури, шанобливого ставлення до Захисників України.
Прикметно, що обидва представника органів державної влади та місцевого самоврядування прямо вказали на проблемні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді, окреслили цей напрям роботи як один із найважливіших пріоритетів влади та суспільства.
«Національно-патріотичне виховання — одна з трьох засад діяльності нашого Центру. Поряд із цим в плануванні та реалізації заходів ми говоримо про важливість захисту країни — робота з ЗСУ, про громадянську відповідальність — доброчесність в громаді, та про особисті цінності людини — ставлення до сім’ї та оточуючих. Цей форум є однією з наших відповідей на запити та потреби молоді задля розуміння хто ми та куди йдемо», — підкреслила під час вітального виступу Ірина СІМОНОВА, директорка Чернігівського обласного молодіжного центру.

Василь ЧЕПУРНИЙ, журналіст, письменник, борець за незалежність України в 20-му столітті, поділився своїми спогадами про легендарного соратника та вчителя: «Найбільше, що мене дивувало в Левку Лук'яненку – відсутність ненависті. Навіть до тих, хто його садив і мучив. Сам він пояснював так: «Я зрозумів, що ненависть знищує того, хто ненавидить. Тому я замінив її любов'ю до України, бо вона надихає і зміцнює». З наших розмов із Левком Лук'яненком я також зрозумів чому він не боявся смерті. Бо виходив із козацької філософії про незнищенність душі. Козаки свідомо йшли на смерть за Вітчизну, за рід і родину, вірячи, що душа безсмертна. До речі, цю філософію архітектурно прекрасно втілює козацька Катерининська церква в Чернігові – якщо її кілька разів обійти навколо, то підсвідомо приходиш до думки про безкінечність».
Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, зауважив: «Перше. У цьому році це вже другий Національно-патріотичний форум, який проводить Чернігівський обласний молодіжний центр. Перший був у серпні. Отже, є успіх і запит на подібні зібрання в області. Друге. Я пишаюся, що саме колектив Молодіжного центру став автором ідеї назвати цей захід іменем Левка Лук’яненка – одного з провідних переможців відновлення незалежності України в 1991 році. І це не тільки тому, що він наш земляк. Його особистість, його незламна боротьба за вільну Україну, його успіхи й перемоги, попри всі зусилля ворогів, є підказкою у розв’язанні проблемних питань національно-патріотичного виховання».
Під час висвітлення теми «День захисника України: історія свята та сучасність» він зазначив: «В історії нашого краю від часів Русі впродовж століть і до сьогодення практично в кожній громаді є свої славетні постаті – Захисники України, про яких можна цікаво розповісти, провести на їх честь необмежену кількість пізнавальних і повчальних заходів».
Також Сергій БУТКО під час гутірки на тему: «Декомунізація: актуальність та практичні аспекти в роботі» проілюстрував негативне явище засадничого нерозуміння окремими представниками влади сутності декомунізаційних процесів: «Святкування ювілеїв утворення Чернігівської губернії Російської імперії в 1802 році та Чернігівської області УСРР/СРСР 7 жовтня 1932 року, які мали місце вже в незалежній Україні, – наруга над Українським народом, його боротьбою за волю та жертвами. Такі «свята» незалежно від аргументації й мислення чиновників означають позитивне ставлення до повної ліквідації Гетьманщини – тодішньої Української державності наприкінці 18 століття, а утворення області насправді являло собою всього лише інструмент організації Голодомору-геноциду в 1932 році в нашому краї. Іншими словами, об’єктивно ці й подібні заходи антиукраїнські, вони проти нашої держави».
«Пісня, як складова національно-патріотичного виховання», — під такою назвою провів свою гутірку з учасниками Павло СЛАВІНСЬКИЙ, психолог, учасник бойових дій в російсько-українській війні. Він підкреслив: «Пісня є чи не найпотужнішим допоміжним засобом у формуванні національної ідентичності (самоідентифікації). Коли ти співаєш або чуєш українську пісню, ти розумієш, хто ти і що маєш робити».
Микола ЛЯХОВИЧ, громадський діяч, борець за незалежність України в 20-му столітті, учасник бойових дій в російсько-українській війні, висвітлив таку актуальну тему як «Ціннісні орієнтири національно-патріотичного виховання» на прикладі героїчної боротьби учасників Української революції 1917-1921 років, антибільшовицьких селянських повстань, ОУН і УПА.
Учасники форуму обмінялися досвідом роботи, відпрацювали основні навички з першої домедичної допомоги в повсякденному житті, познайомилися з національно-патріотичною діяльністю громадських організацій, Ніжинського осередку українського «Пласту», подивилися та обговорили документальний фільм «Соловей співає», ознайомилися з виставками «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ» та «Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина». А ще, попри дощ, всі як один з великим задоволенням взяли участь у сповненій таємниць екскурсії «Чернігів містичний», яку провів історик Володимир Пилипенко.

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Сергій Бутко, Черныгывська ОДА, патріотичне виховання, молодіжний центр, Левко Лук'яненко


Читайте такожКоментарі (0)
avatar