реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Молодіжний центр ЖМЕНЯ: "В Україні близько 1 мільйона пар страждають на безпліддя"

Чернігівська молодіжна громадська організація «Міський молодіжний центр „Жменя"» 2 жовтня у прес-клубі «Ділове слово» презентувала результати проекту «Здорова родина — здорова країна», який було реалізовано в Чернігівській області у рамках програми АМР США «Здоров'я жінок України».

Голова Правління ГО «Жменя» Регіна Гусак розповіла про успіхи проекту та окреслила поточну ситуацію в галузі планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я в Чернігові і області.

«В Україні досі смертність перевищує народжуваність, і причина цього криється не лише в економічних факторах. Адже близько 1 мільйона пар страждають на безпліддя, яке викликане проблемами з репродуктивним здоров'ям, зокрема є наслідком абортів», — каже Регіна Гусак.

Метою проекту «Здорова родина — здорова країна» було зменшення кількості абортів та привернення уваги людей репродуктивного віку до питання ефективного планування сім'ї.

"Інформаційна продукція з даної теми в місті дуже обмежена, тому ГО «Жменя» в рамках проекту провела низку інформаційно-просвітницьких заходів з розповсюдженням друкованих інформаційних матеріалів для людей різних вікових категорій, а також ряд просвітницьких зустрічей та вуличних акцій різних форм, з метою підвищення рівня поінформованості населення про планування сім'я та способи збереження репродуктивного здоров'я", — розповіла Регіна Гусак.

За її словами, однією з найвдаліших форм заходів у рамках проекту став «Живий мікрофон» — живе спілкування на вулицях Чернігова та інших міст області, в ході якого виникла можливість, з одного боку, привернути увагу до низького рівня обізнаності пересічних громадян про репродуктивне здоров'я, а з іншого — ефективно донести інформацію про планування сім'ї.

Лікар-уролог-андролог Центру планування сім'ї Чернігівського міського пологового будинку В'ячеслав Деркач розповів про сучасні можливості з лікування безпліддя.

Згідно зі статистикою, в Україні кожна сьома, а за деякими даними — навіть кожна п'ята подружня пара хоче, але не може мати дітей.

За його словами, профілактика небажаної вагітності — це найкращий спосіб запобігання безпліддя. Профілактика захворювань, які передаються статевим шляхом, роз'яснювальна робота серед населення про небажані наслідки раннього початку статевого життя, про користування бар'єрними способами контрацепції тощо, — усе це дозволяє зберегти репродуктивне здоров'я і народити здорових дітей.

За 2013 рік у Центрі планування сім'ї було проліковано методом екстракорпорального запліднення 56 жінок. У 36 з них настала вагітність. А в цілому, включно з іншими методами лікування, у Чернігові за рік було оздоровлено 396 жінок, в області — 688.

Аби залучити молодь до формування здорової позиції щодо ефективного планування сім'ї та ставлення до репродуктивного здоров'я, у рамках проекту «Здорова родина — здорова країна» було організовано громадські заходи, дискусійні телепередачі, благодійний концерт «Відповідальне майбутнє». На телебаченні транслювалася соціальна реклама, вийшла серія передач «Мамина школа», було також випущено радіопередачу «Поговоримо відверто». Інформація про «гарячу» лінію з питань репродуктивного здоров'я була розміщена у місцевих та регіональних ЗМІ та на сіті-лайтах міста. Детально про ці заходи розповіла Наталія Волинець, головний спеціаліст Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.Теги:здорова сім'я, запліднення, здоровий спосіб життя, безпліддя


Читайте такожКоментарі (0)
avatar