Головна › Новини › ПОДІЇ
"Молитимуться за Україну" в Чернігові
07-Лип-11 927 0.0 0
Заслужений художник України Валерій Франчук представляє в Чернігові виставку «Молюсь за тебе, Україно»
8 липня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відкривається виставка картин Валерія Франчука, заслуженого художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка, кавалера ордена «За заслуги» III-го ступеня.

Експозиція талановитого митця приурочена до 20-річчя незалежності України.
Валерій Франчук народився в мальовничому селі Зелена на Хмельниччині. Закінчив Київський Державний Художній Інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) в 1986 році. З 1986 по 1989 рр. працював в графічному цеху Київського комбінату монументального-декоративного мистецтва. З 1990 року на творчій роботі. Творчий доробок художника складається з більш як 3000 творів живопису і понад 700 графічних листів. На його рахунку 104 групових, республіканських і міжнародних художніх виставок та 124 персональних виставки в Україні і за її межами.
Твори Валерія Франчука зберігаються у вітчизняних музеях, громадських організаціях і культурних центрах України та інших держав світу. 72 твори з циклу «Розгойдані дзвони пам’яті» він безоплатно передав для музею-меморіалу Голодомору в Україні.
Творче кредо митця: «Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А, кажуть, вона вічна…»

Джерело: «Чернігів стародавній»


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar