реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Магнітні бурі: як вберегтися?

Спалах на Сонці — це потужний вибух поблизу великої групи сонячних плям. Енергія середнього спалаху приблизно в 10 млн разів перевищує енергію виверження одного чималого вулкану. Плазма рухається з надзвуковою швидкістю в міжпланетному просторі, створює ударну хвилю, яка викликає при зіткненні з Землею магнітну бурю.

Люди по-різному реагують на ці спалахи. Одні «відчувають» її практично відразу. Друга група людей відчуває її із «запізненням» на 1—2 дні, що якраз відповідає часу руху плазми від Сонця до Землі. Реакція обох груп загалом схожа — головний біль, запаморочення, біль у ділянці серця, дратівливість. Для 1-ої групи більш характерний пригнічений настрій.

Вплив магнітних бур
Сонячна активність змінює магнітне поле Землі, і це, звичайно, відбивається на людині. Під час найбільшої активності Сонця виникає, наприклад, різке погіршення стану хворих і слабких людей, які страждають гіпертонією, кількість пацієнтів у лікарнях збільшується, зростає і кількість нещасних випадків. Інтенсивність сонячної активності має короткий, приблизно 28-добовий цикл: він пов'язаний з обертанням Сонця довкола своєї осі.

Сонячна активність розбурхує всю Землю в цілому. Відмічено, що і землетруси бувають тим сильнішими і частішими, чим більше на Сонці плям. Безпосередньо з появою магнітної бурі пов'язані деякі чинники, які негативно впливають на здоров'я людини:

•інфразвук, що виникає в зонах полярних (північних) сяянь у високих широтах;

•короткоперіодичні коливання магнітного поля Землі — мікропульсації, саме вони діють на нервову систему людини;

•зміна інтенсивності ультрафіолетового випромінювання, що приходить до поверхні Землі в результаті того, що озоновий шар змінюється у високих широтах під впливом заряджених часток, що вторгаються.

На магнітні бурі реагує абсолютно кожна людина лише тому, що вона істота жива. Більш того, якби люди не володіли здатністю сприймати геомагнітні зміни, вони б давно всі вимерли.

Тому якщо хтось вважає, що на магнітні бурі не реагує - він дуже здорова людина, з сильними адаптаційними можливостями і її організм адекватно відповідає на сонячні вибухи.

Проте для переважної більшості людей магнітна буря — це стресова ситуація для організму. Доведено, що магнітна буря пригнічує вироблення мелатоніну — гормону, що відповідає за адаптацію. Великі бурі можуть призводити до розвитку десинхронозу — збою в біоритмах, що практично неминуче позначається на самопочутті. Кора надниркових залоз у період магнітної бурі працює як в умовах стресу. Наприклад, виділяється набагато більше кортизону («гормону стресу»).

У природі навряд чи існує що-небудь абсолютно шкідливе. У тому числі й магнітні бурі можуть бути для нас вельми корисні. Наприклад, геомагнітні збурення (це теж бурі, але невеликі) — прекрасне тренування. В умовах «геомагнітного штилю» ми відчували б себе набагато гірше, ніж зазвичай. Не кажучи вже про те, що перша ж справжня буря серйозно підкосила б людину.

До магнітної бурі треба ставитися спокійно і не чекати від неї неприємностей! Безглуздо ховатися за залізними дверима, накриватися з головою ковдрою і «заземлятися» металевими браслетами. Що дійсно варто зробити — поберегти себе від додаткових навантажень.

•напередодні магнітної бурі не варто затівати генеральне прибирання, ремонт;

•треба уникати проблем, які можуть принести неприємності;

•керівникам не варто в дні магнітних бур приймати рішення з принципових стратегічних, а також з кадрових питань;

•не слід давати поради, наприклад, «збільшити дозу ліків» (якщо ви не лікар!) У багатьох випадках тим, хто страждає на гіпертонію або ішемічну хворобу серця, потрібна лише зміна часу прийому ліків, але визначити це можна лише індивідуально.

Звичайно, добре було б про бурю, що насувається, знати за місяць, за тиждень і залежно від цього будувати свої плани на життя. Але достовірний прогноз можливий лише за один-два дні - саме стільки часу відгуки сонячних спалахів йдуть до Землі.

За матеріалами: www.epochtimes.com.ua
Теги:магнітні бурі, інфразвук, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, сонячна плазма


Читайте також


Коментарі (0)
avatar