реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач
Як пережили природні монополісти Чернігівщини 2011 рік
05-Січ-12 1983 0.0 0
Чернігівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало інформацію щодо контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції 38 природних монополістів. Серед порушників Закону України «Про захист економічної конкуренції» ПАТ по газопостачанню та газифікації «Чернігівгаз», яке у минулому році спричинило чи найбільше нарікань збоку споживачів області за вимагання численних копій документів при укладання угод, погроз відключити газопостачання та масового відключення газових колонок.
Виявляється, що ПАТ «Чернігівгаз» ще й зловживало монопольним (домінуючим) становищем на ринку видачі технічних умов на підключення до газорозподільчних мереж та погодження проектної документації щодо газифікації об’єктів архітектури. Штраф порушникові згідно рішення № 69-РШ від 15.09.2011 р. було накладено у розмірі 30 тисяч грн.
До речі, це порушення було виявлено під час позапланової перевірки ПАТ «Чернігівгаз» на виконання доручення в.о. голови Антионопольного комітету України від 24 червня 2011 року. Фахівцями під час вибіркового аналізу виданих технічних умов на газифікацію об’єктів ПАТ «Чернігівгаз» за 2010-2011 рр. було встановлено, що воно застосовувало різні ціни на свої послуги з видачі технічних умов на газифікацію об’єктів, які становили від 747,71 до 838,25 грн. Це сталося через застосування ПАТ «Чернігівгаз» при визначенні розміру плати за послуги коефіцієнтів для коригування трудомісткості виконання робіт згідно постанови Кабміну від 20.12.1999 р. № 2328 «Про порядок надання архітектурно-планувального завдання…», яка втратила чинність на підставі постанови Кабміну № 489 від 20.05.2009 р.
ПАТ «Чернігівгаз» визнало факт вчинення цього порушення, усунуло недоліки, сплатило штрафні санкції та запевнило, що в подальшому буде дотримуватись вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Такі штрафні санкції не зіпсували ювілейних, святкових настроїв у ПАТ «Чернігівгаз», бо виручка від реалізації продукції за незаконними прейскурантами цін становила тільки у 2010 році 516 709 грн. А за січень-червень 2011 року ПАТ «Чернігівгаз» отримало чистий прибуток у розмірі 8 338 000 грн., тоді як аналогічний період 2010 року підприємство завершило з чистим збитком у розмірі 17 801 000 грн.
Не дивно, що у святкуванні 55-річчя ПАТ «Чернігівгаз» 25 листопада 2011 року в обласному драматичному театрі взяли участь голова Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України А.В. Свириденко, а також керівництво області та м. Чернігова.
Крім ПАТ «Чернігівгаз», за зловживання монопольним становищем територіальним відділенням Антимонопольного комітету України прийняті рішення також проти:
– ПАТ «Чернігівобленерго» на ринках видачі технічних умов на приєднання електроустановок та постачання електроенергії.
– ВАТ «Облтеплокомуненерго» на ринку постачання теплової енергії.
– комунальних підприємств: «Господар» Варвинської селищної ради, «Борзна –комунальник», «Вода» Коропської селищної ради, «Ічень» Ічнянської міської ради, «Бахмач-водсервіс» – на ринку централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Всього у 2011 році територіальним відділенням Антимонопольного комітету України було розглянуто 12 справ, накладено штрафних санкцій на суму 226,5 тисяч грн., а також зроблено перерахунки за ненадані та надані в неповному обсязі послуги на суму 1 532,77 тисяч грн.

Сергій Соломаха
P.S.
Цитата від голови Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України А.В. Свириденка:
«Однією з основних функцій держави є створення умов для вільного функціонування механізму ринку, забезпечення добросовісної конкуренції. Отже, необхідним є існування оптимального конкурентного середовища для діяльності суб’єктів господарювання, забезпечення їх взаємодії на умовах недопущення проявів дискримінації, насамперед у сфері монопольного ціноутворення та за рахунок зниження якості продукції (послуг), сприяння зростанню ефективної соціально-орієнтованої політики».

Копія відповіді Чернігівського обласного територіального відділенні Антимонопольного комітету України на інформаційний запит щодо зловживання ПАТ"Чернгівгаз" монопольним становищем


Під час урочистостей з нагоди 55-річчя ПАТ"Чернігівгаз" в облдрамтеатрі 25 листопада 2011 р.Голова правління ПАТ"Чернігівгаз" А.А.Ярова та голова Чернігівського обласного територіального відділенні Антимонопольного комітету України А.В.Свириденко під час урочистостей з нагоди 55-річчя ПАТ"Чернігівгаз" в облдрамтеатрі 25 листопада 2011 р.


Світлини Віктора Кошмала

Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar