реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Гречкою нас нагодує ... Китай

В Україну привезуть китайську гречку по 10 грн за кг. Україна має намір завезти з Китаю 20 тис. тонн гречаної крупи. Про це повідомив директор Департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства агарної політики і продовольства Анатолій Розгон, інформує zaxid.net .

"Зараз тривають переговори, найближчим часом українська делегація відправиться в Китай. Є попередня домовленість про ввезення з цієї країни 20 тисяч тонн гречки в Україну. 20 тисяч тонн - це двомісячне споживання гречки в Україні, і імпорт цього обсягу не зробить негативного впливу на площі посівів під цією культурою в поточному році, а дозволить стабілізувати ціну на гречку до нового врожаю ", - зазначив А. Розгон, інформує Газета по-Київськи.

За його словами, згідно з попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україну становитиме 10-11 грн за кілограм. "Це відповідь уряду тим, хто лобіює і підтримує зростання цін на гречку. Нехай вони зі свого гречкою і залишаться", - підкреслив директор Департаменту розвитку аграрного ринку.

"Сформована в Україні вартість гречки є завищеною. Собівартість гречки в цьому році становить 1747 грн / т проти 1505 грн. / т в 2009 р.", - повідомив А. Розгон.

А. Розгон уточнив, що гречку з Китаю буде завозити Державна продовольчо-зернова корпорація або ТОВ "Хліб Інвестбуд".

Нагадаємо, в останні роки виробництво гречки в України постійно скорочувалася. У 2010 р. виробництво гречки, на думку експертів, сягнуло 133 тис. т, а її залишки на 1 липня 2010 р. становили лише 8,4 тис. т проти 29,5 тис. т роком раніше. Виробництво гречки врожаю 2009 р. склало 188,6 тис. т; врожаю 2008 р. - 241 тис. т; врожаю 2007 року - 217,4 тис. т.

Останнім часом виробники гречаної крупи стримують її продаж через заходи державних контролюючих органів, що вживаються для недопущення зростання цін на неї.

Нагадаємо, на продовольчих ринках ціна гречки на сьогодні може перевищувати 20 грн за упаковку.
Теги:гречка, Китай


Читайте такожКоментарі (3)
avatar
0 Spam
1
Вкус гречневой каши мы знаем с детства. Гречка — это удивительный продукт. Она вкусна, полезна, а на гречневой монодиете, оказывается, еще можно и похудеть.
Если ты еще не знаешь, что такое монодиета, объясняю. В течение определенного периода мы едим исключительно один продукт.
Гречневая диета рассчитана на одну неделю. Максимум на ней можно сидеть 2 недели.
Через две недели такой диеты вы обязательно похудеете - так как у вас, после покупки гречки по 20 грн. не останется ни копейки на еду. Приятного Вам похудения! :)
avatar
0 Spam
2
Ну не сошёлся же свет клином на гречке? А после удивительной 2-недельной монодиеты на гречку, наверное, до конца дней и смотреть не захочется :)) Даже если цена её вернется к прежней, а? :))
avatar
0 Spam
3
Так ведь к тому времени - ещё какой-нибудь дефицит появится! :)
А вы замечали, что когда вы знаете, что едите дефицитный продукт - то он в 100 раз вкуснее обычного кажется? Серьёзно. Попробуйте.
avatar