реклама партнерів:
Головна › Новини › Захоплення

Фарбуємо пасхальні яйця!

Свято Великодня просто неможливо уявити без писанок і крашанок. Ну, а якщо писанки вже межують з мистецтвом, то крашанками можуть прикрасити пасхальний стіл практично всі. Було б бажання.

А бажання у багатьох людей мати на столі крашанки, пофарбовані чимось натуральним, а не хімічними речовинами, якими пістрявіють прилавки. Отже, чим можна пофарбувати пасхальні яйця?

До речі, щоб шкаралупа яйця не тріснула до кінця варіння, яйця треба близько години витримати при кімнатній температурі. Також у воду бажано додати столову ложку солі. Ще можна на одному кінці яйця проколоти маленький отвір. Щоб фарба лягала рівніше, перш ніж фарбувати яйця, їх необхідно знежирити – протерти, приміром, спиртом.
Тепер про самі способи фарбування яєць.

1. Лушпиння цибулі - найвідоміший і доступніший всім спосіб. Зварені в ньому яйця можна пофарбувати в кольори від жовтого до червоно-коричневого (залежно від концентрації відвару). Потрібно приготувати відвар з цибулиння і дати йому настоятися. Якщо хочете отримати більш насичений колір, лушпиння треба узяти більше і варити його біля півгодини до того, як у відвар опустити яйця.
Яйця опустити в настій, довести до кипіння і варити протягом 10 хв. Вийняти, остудити.

2. Жовтий або золотистий колір яйцям надасть відвар березового листя. Він готується з листя (можна сухого) молодої берези і настоюється біля півгодини. Яйця вимити, опустити в теплий настій, варити 10 хв. після кипіння, вийняти й остудити.

3. Вже варені яйця натерти соком (буряковим, морквяним).

4. Покладіть яйця в каструлю, залийте їх водою. Додайте чайну ложку оцту. Кип'ятіть яйця 15 хвилин з натуральними фарбувальними добавками.

Світло-червоний - буряк або чорниця.
Оранжевий - цибуля.
Ясно-жовтий - апельсини або лимони, морква.
Ясно-зелений - листя шпинату, кропиви.
Зелений - зелені яблука.
Синій - листя червоної капусти.
Бежевий або коричневий - кава.

Якщо після фарбування залишити яйця в цьому ж відварі на всю ніч в холодильник, то забарвлення буде яскравішим.

5. Мокрі яйця обкачують в сухому рисі, загортають в марлю (кінці марлі треба щільно зав'язати ниткою, щоб рис прилипнув до яйця) і варять в цибулинні звичайним способом. Виходять поцятковані яйця.

6. Для отримання мармурового ефекту потрібно обгорнути яйця в цибулиння і зверху зав'язати яким-небудь бавовняним матеріалом.

7. При фарбуванні можна обмотати яйця різноколірними нитками, тоді на них вийдуть цікаві орнаменти.

8. Зварити яйця у воді з содою. Обгорнути яйця в різноколірні шовкові шматочки матерії, перев'язати ниткою. Знову їх прокип'ятити в цій воді, дати охолонути, зняти шматочки матерії.

9. Забарвлені будь-якою харчовою фарбою яйця ще гарячими промокнути серветкою, поставити в чарку або підставку для яєць і тонким акварельним пензликом розмалювати їх, поки вони не охололи. У цьому способі все залежить тільки від багатства вашої фантазії.

10. Так само можна пофарбувати яйця не тільки зовні, але і зсередини. Потрібно відварити їх 3 хвилини, потім дістати і в деяких місцях проштрикнути шкаралупу голкою. Потім кип'ятити ще якийсь час до готовності в міцній заварці з додаванням гвоздики, кориці і коріандру.

Після фарбування пасхальних яєць для додання блиску потрібно протерти їх олією.




Теги:фарби для крашанок, крашанки, фарбуємо яйця



Коментарі (0)
avatar