Європа відходить від мінливого настрою Вашингтона
Поки світ спостерігає за черговими «інформаційними істериками» Дональда Трампа, за лаштунками розгортається зовсім інша гра. Стало відомо, що спецпредставник США Стівен Віткофф провів телефонну розмову з міністром МЗС Ірану Аббасом Аракчі. Це означає одне: Трамп веде прямі переговори з іранським режимом за спиною європейських союзників та навіть прем’єра Ізраїлю Нетаньягу. Агресивна риторика Трампа та хаос — лише димова завіса для реалізації «венесуельського сценарію» в Ірані, де кінцевою метою є одноосібний контроль над нафтою.
Ще нещодавно Трамп радив європейцям «зосередитися на Україні» і самовпевнено заявляв, що «НАТО — це ми», натякаючи на повне домінування США. Проте сьогодні він цинічно звинувачує Європу в пасивності та погрожує Альянсу «дуже поганим майбутнім», якщо той не підтримає його спецоперації в Ірані.
Мати такого непередбачуваного союзника — це жити на пороховій бочці, тому Європа діє стратегічно і тихо. Спецоперація «Aspides» / «Щити» у Баб-ель-Мандебській протоці стала ідеальним полігоном для «бойового злагодження». Це відпрацювання універсального оборонного щита, який можна розгорнути в Ормузькій протоці — артерії, що в чотири рази ширша за Баб-ель-Мандеб і є критичною для світової енергетики.
Поки Трамп тисне на партнерів і веде подвійну гру, союзники готують спільний план до наради глав держав 19 березня.
Успіх поточної місії доводить: Європа здатна самостійно гарантувати безпеку у стратегічних «вузьких місцях» планети, не покладаючись на інфошум та мінливий настрій Вашингтона.
Роман БЕЗСМЕРТНИЙ
Ще нещодавно Трамп радив європейцям «зосередитися на Україні» і самовпевнено заявляв, що «НАТО — це ми», натякаючи на повне домінування США. Проте сьогодні він цинічно звинувачує Європу в пасивності та погрожує Альянсу «дуже поганим майбутнім», якщо той не підтримає його спецоперації в Ірані.
Мати такого непередбачуваного союзника — це жити на пороховій бочці, тому Європа діє стратегічно і тихо. Спецоперація «Aspides» / «Щити» у Баб-ель-Мандебській протоці стала ідеальним полігоном для «бойового злагодження». Це відпрацювання універсального оборонного щита, який можна розгорнути в Ормузькій протоці — артерії, що в чотири рази ширша за Баб-ель-Мандеб і є критичною для світової енергетики.
Поки Трамп тисне на партнерів і веде подвійну гру, союзники готують спільний план до наради глав держав 19 березня.
Успіх поточної місії доводить: Європа здатна самостійно гарантувати безпеку у стратегічних «вузьких місцях» планети, не покладаючись на інфошум та мінливий настрій Вашингтона.
Роман БЕЗСМЕРТНИЙ
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



