реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

До "дня афганців"

Тих, хто загинув під час совєтської окупації Афганістану, воєнних авантюр СРСР по інших кутках світу, можна поминати, але не вшановувати! Бо вони, хоч і не зі своєї волі, але були гарматним м'ясом російської комуністичної імперії, були у формі окупантів. Тому тільки молитва за прощення гріхів їх, тільки співчуття...

А тим паче цинічно ставити на одну дошку, в один ряд тих, хто воював на чужій землі і за чужі інтереси з сучасними воїнами незалежної України, які захищають свою землю і свою країну.

Проте дивлюся, що в Городні, Козельці, Ріпках, Новгороді- Сіверському, Десні, Куликівці цей день перетворили в якесь квазі-державне свято - не тільки з покладанням квітів, але й з ресторанами та гнилими промовами... І ніхто, жодна офіційна сторінка громади, не засудила совєтські агресії, не засудила використання українців у ролі гарматного м'яса...

Бо нікому не вистачає сміливості відмінити указ батька олігархату Кучми про "день вшанування учасників бойових дій на території інших держав!" А відмінити треба, як мінімум, у процесі деколонізації.

Василь ЧЕПУРНИЙ

Наступив (давно, насправді) момент, коли треба скасувати указ президента і змінити низку законів, де йдеться про "воїнів-інтернаціоналістів", "учасників бойових дій на території інших держав".

Ті, хто виконували завдання українського уряду з 1992 року - Косово, Африка, Ірак, Афганістан тощо - це одна історія. Афганістан 1979-1989, Єгипет, ЧССР, Польща, Угорщина, Куба, Йемен, Корея - геть інша.

Вшановувати окупантів інших націй - ненормально. Риторика про "воїнський обов'язок" у цьому сенсі не робе. Бо були ті, які не пішли вбивати чехів, афганців, угорців, були ті, хто переходив на сторону народів, які боролися за свободу. Для початку треба змінити написи на меморіалах, щоб там не було глорифікації московської політики. Ну, і відривати руки тим співробітникам прес-служб, які досі вмонтовують у прес-релізи і дописи брехню про "чесно виконали свій солдатський обов'язок".

Окупація інших народів не є громадянським чином і ніяк не пов'язана з "захистом Батьківщини".

Вахтанг КІПІАНІ



Теги:Війна в афганістані, Вахтанг Кіпіані, афганці


Читайте також






Коментарі (0)
avatar