реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Для установки лічильників треба 110 мільйонів

Для забезпечення всіх споживачів Чернігівщини лічильниками газу необхідно 110 мільйонів гривень

Для досягнення прозорості обліку і споживання газу та виконання вимог Європейського енергетичного співтовариства держава зобов`язала газопостачальні компанії до 2018 року оснастити житлові приміщення лічильниками газу. Щоб завершити програму на Чернігівщині необхідно витратити близько 110 мільйонів гривень.

Подорожчання газу у травні підштовхнуло людей до встановлення приладів обліку. Цей дієвий метод дозволяє розраховуватися лише за фактичне споживання газу та привчає споживачів раціонально використовувати енергоносій. Втім, рішення уряду про зменшення норм споживання газу для споживачів, які не мають приладів обліку, позбавило їх економічних стимулів встановлювати лічильники, адже з 1 жовтня вони платитимуть в 1,3-2 рази менше.

З того часу кількість заяв на безкоштовні лічильники почала зменшуватися. Установка ж власним коштом взагалі втратила доцільність - тепер на відшкодування витрат споживачеві знадобиться не менше 10 років.

«Спираючись на середню вартість установки одного приладу «під ключ», ми виходимо на те, що в оснащення всіх помешкань лічильниками необхідно вкласти майже 110 мільйонів гривень. Таких грошей у держави немає, а зменшені норми не додадуть споживачам зацікавленості робити це за власний рахунок і програма з оснащення житлового фонду приладами обліку пригальмується»,- пояснив перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.

На Чернігівщині 81,6 тисяч споживачів, які не мають лічильників. Переважно це мешканці Чернігова, Прилук та Ніжина. В середньому щороку ПАТ «Чернігівгаз» встановлює близько 6,5 тисяч лічильників. З такими темпами для 100% оснащення житлових будинків безкоштовними лічильниками знадобиться щонайменше 10 років. Водночас законодавство забороняє постачати газ з 1 січня 2016 року в оселі з водонагрівачами та плитами, а з 1 січня 2018-го - лише з плитами.

Якщо взяти до уваги інфляцію та здорожчання матеріалів, в наступному році собівартість установки лічильника має зрости на 20%. Чи виникне бажання у споживачів робити це за свої гроші? Звісно, ні. Тож, аби вчасно завершити програму, державі треба подбати або про збільшення фінансування, або стимулювати українців встановлювати лічильники за свій рахунок.
Довідка:

ПАТ «Чернігівгаз» - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить більше 800 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,7 тисяч км газопроводів.
Нашими споживачами є понад 346 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.

Компанія входить в десятку найбільших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується близько 70 мільйонів гривень податків і зборів.

Наталія СВИРИДЕНКО, фахівець зі зв'язків з громадськістю "Чернігівгазу"Теги:Чернігівгаз, лічильники газу, установка лічильників


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Очевидно, якби не було газової монополії, то й питання з лічильниками не виникло б.
А так - патова ситуація.
Зверніться до новообраних депутатів.
Якби у Ніжені обрали Валерія Боровика ( Альянс "Нова енергія України"), то й відповідь і реалізація її була б миттєвою.  А так енергетична проблематика для ніжинців - далеко позаду ( http://www.uezd.com.ua/page....iv.html ).
avatar