Дід Льоня
У селі, попри яке їдемо на свою льотну позицію, лишився один мешканець. Його звати дід Льоня. У нього немає великого пальця на правій руці, ледве згинається спина, але, каже, тримається на куреві — без нього вже геть тяжко.
Дід Льоня нікуди не їде, бо не бачить смислу. Життя, каже дід Льоня, воно саме розсудить, коли і кому час. Всі його друзі і однокласники, каже, вже позлягали. А він лишився.
Головне, каже дід Льоня, не оніміти. Отак запнешся об камінь, каже, матюкнешся, і вже краще. У нього був пес, який відгукувався на дві клички, то можна було трохи поговорити. Пес був чийсь хазяйський — люди поїхали із села, і чи то щось сталося по дорозі, чи недобре собаці із ними жилося, —хай що, а пес через тиждень повернувся. Але і він зліг. Були ще наші колеги, інші військові. Взимку. Приносили діду Льоні стільки їжі, що, каже, не мав з ким ділитися та й сварив хлопців — мовляв, нашо мені стільки? Та вони все одно несли. Хлопці сиділи собі тихо у підвалі ("хакери якісь", каже дід Льоня), але не допомогло: почало плотно прилітати, то однієї ночі зібрались і виїхали.
А сьогодні ж Вербна неділя. Я зустрів діда Льоню, коли той ішов на кладовище — поруч розбитий жигуль, вицвіли штучні квіти на узбіччі. Він йшов повільно, ніс ганчірку і баклагу каламутної води. Треба ж комусь, каже, наглядати. "Поприбираюся трохи, щоб було, як годиться. Не ми це придумали, не нам і переставать". От раніше, каже, біля кожної могили поминали родичів (хто чаркою, а хто словом), усе село збиралося. А нині лишився він і тоненькі канати оптоволокна, що заплуталися у гіллі незабаром зелених, та поки що голих дерев, і гойдаються від поривів швидкого квітневого вітру, який дме із півночі перед циклоном.
Ми їдемо далі, літати. Дід Льоня гукає кота.
Євген ЛІР
Дід Льоня нікуди не їде, бо не бачить смислу. Життя, каже дід Льоня, воно саме розсудить, коли і кому час. Всі його друзі і однокласники, каже, вже позлягали. А він лишився.
Головне, каже дід Льоня, не оніміти. Отак запнешся об камінь, каже, матюкнешся, і вже краще. У нього був пес, який відгукувався на дві клички, то можна було трохи поговорити. Пес був чийсь хазяйський — люди поїхали із села, і чи то щось сталося по дорозі, чи недобре собаці із ними жилося, —хай що, а пес через тиждень повернувся. Але і він зліг. Були ще наші колеги, інші військові. Взимку. Приносили діду Льоні стільки їжі, що, каже, не мав з ким ділитися та й сварив хлопців — мовляв, нашо мені стільки? Та вони все одно несли. Хлопці сиділи собі тихо у підвалі ("хакери якісь", каже дід Льоня), але не допомогло: почало плотно прилітати, то однієї ночі зібрались і виїхали.
А сьогодні ж Вербна неділя. Я зустрів діда Льоню, коли той ішов на кладовище — поруч розбитий жигуль, вицвіли штучні квіти на узбіччі. Він йшов повільно, ніс ганчірку і баклагу каламутної води. Треба ж комусь, каже, наглядати. "Поприбираюся трохи, щоб було, як годиться. Не ми це придумали, не нам і переставать". От раніше, каже, біля кожної могили поминали родичів (хто чаркою, а хто словом), усе село збиралося. А нині лишився він і тоненькі канати оптоволокна, що заплуталися у гіллі незабаром зелених, та поки що голих дерев, і гойдаються від поривів швидкого квітневого вітру, який дме із півночі перед циклоном.
Ми їдемо далі, літати. Дід Льоня гукає кота.
Євген ЛІР
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



