Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
ПОЛІТИКУМ
Діалог з польськими істориками тепер можливий лише в Україні
07-Лют-18 176 5.0 2
Задля безпеки науковців, українська сторона пропонує продовжувати історичний діалог на її території, де відсутні будь-які обмеження чи політичний диктат щодо оцінок минулого.

Сьогодні Український інститут національної пам’яті, співзасновник та співорганізатор Українсько-польського форуму істориків, оприлюднив заяву. В документі сказано, що прийнятий в Польщі закон “суттєво звужує простір для дискусій та діалогу”.

Відтепер такий “діалог можливий лише на території України, де відсутні обмеження чи політичний диктат щодо оцінок минулого”, — підкреслено українською стороною.

Український інститут національної пам'яті, який забезпечував функціонування Форуму з української сторони, не бачить можливостей для продовження роботи в попередньому форматі: почергово у Польщі та Україні. Відтак у відомстві закликали польських колег приїжджати в Україну:

“Ми не можемо гарантувати збереження свободи слова українським дослідникам на польській території чи навіть безпеку їх перебування там. Тому звертаємося до польських колег з пропозицією, щодо продовження історичних дискусій на території України”.

“Певні, що дискусії про минуле мають залишатися прерогативою істориків, а не політиків. Адже саме зважена професійна розмова — а не гучні політичні заяви — є однією з основ для порозуміння між народами”, — підкреслили українські історики.

Нагадаємо, що ухвалені Сеймом і підписані Президентом Польщі зміни до закону про Інститут національної пам'яті — Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів чинять суттєві перешкоди діалогу українських та польських істориків. Вони, зокрема, передбачають кримінальну відповідальність за заперечення “злочинів українських націоналістів 1925-1950 рр.”

Як відомо, у 2015 році Український інститут національної пам'яті виступив з ініціативою відновлення діалогу між істориками обох країн щодо складних сторінок минулого. Для цього Польський та Український Інститут національної пам’яті створили Українсько-польський форум істориків. Відтоді провідні фахівці збиралися двічі на рік почергово в Україні та Польщі.

Повний текст заяви за посиланням: http://www.memory.gov.ua/news/zayava-ukrainskogo-institutu-natsionalnoi-pam-yati-shchodo-nemozhlivosti-prodovzhennya-roboti-u

Прес-служба Українського інституту національної пам’ятіТеги:бандеризація історії, УІНП, Україна -ПольщаЧитайте також

Коментарі (2)
avatar
Перш, ніж домовлятися з поляками, нам потрібно домовитися між собою. Без особливої натяжки можна стверджувати, що поляки - моноетнічна і монорелігійна єдина нація, а українці найбільш роздрібнена нація у Європі. І етнічно, і релігійно, і історично, і звичаєво. Та ще кожжна частина народу має дурну звичку навчати інших як жити, кого славити і в яку церкву чи секту,яких лише православних розвилось чимало, ходити. А дехто надумав ще й поляків навчити як жити і славити тих, хто для поляків, мяко кажучи, не герої.
Думки і тези УІНП полякам навряд чи навязати.
avatar
Це перебільшення УІНП. Така позиція свідчить про юридичну слабкість української сторони, не кажучи вже про ідеологічну. Водночас, підвищення статусності УІНП до рівня польського візаві стало б основою до паритетного спілкування. До тих пір м'яч буде на нашому полі.
avatar